Rocznik 2009 gr. "niebieska" - turniejowy weekend

• autor: rusrus, 2018-03-03 21:26

Aktywny weekend przed chłopakami z grupy niebieskiej rocznika 2009.

W dwa dni dwa turnieje. Sobota w Lędzinach, a niedziela "derbowo" w Mysłowicach.

Sobota w Lędzinach.

W wyremontowanej hali w Lędzinach mieliśmy okazję poznać kilka nowych drużyn z powiaty tyskiego. Formuła turnieju przewidywała cztery mecze grupowe i jeden mecz z drużyna z grupy drugiej. Naszymi przeciwnikami były zespoły: MKS Lędziny, Pogoń Imielin, Juve Jaroszowice, i Ogrodnik Cielmice.

Nasz zespół w składzie: Sikora Staś, Puchalski Maks, Rusek Bartek, Sitek Krystian, Kubeczko Bartek, Kwiatkowski Filip, Kubiczek Oskar, Żak Daniel, pokazał wyższość piłkarską nad przeciwnikami strzelając kilkanaście bramek w czterech meczach, a nie tracąc żadnej. Kilka z nich było naprawdę efektownych. Na boisku chłopcom wychodziły zwody, strzał, ale i dobrze wyglądała gra zespołowa. Coraz częściej chłopcy dostrzegają kolegów na boisku. Zero bramek z tyłu to zasługa dobrego krycia. Staś niestety nie miał zbyt dużo okazji do pokazania swoich umiejętności. Do domu wróciliśmy w dobrych nastrojach, z medalami i pucharem, oraz z pozytywnym nastawieniem na jutrzejszy turniej w Mysłowicach na dobrze nam znanej hali MOSiR-u.

Niedziela w Mysłowicach.

W hali mysłowickiego MOSiR-u do tej pory występowaliśmy w roli gospodarza. Tym razem turniej organizowali rodzice zawodników z MKS-u Mysłowice. Organizatorzy przygotowali nietypową formułę turnieju. Pierwsza faza to eliminacje. Zwycięzca meczu trafiał do silniejszej Ligi Mistrzów, a przegrany grał w Lidze Europy. Los zetknął nas w pojedynku derbowym z MKS Mysłowice. Na boisku pokazaliśmy dobry i skuteczny futbol wygrywając 5:0.

W lidze mistrzów naszym pierwszym przeciwnikiem był zespół APN MKS Olimpia Piekary Śląskie. Każdy z naszych chłopców miał inny, swój pomysł na zwycięstwo. Po słabym meczu w naszym wykonaniu przegrywamy 0:2.

Drugi mecz to pojedynek z Grunwaldem Ruda Śląska. Lepsza gra zespołowa skutkuje zwycięstwem 2:1, mimo że okazji do strzelenia gola było więcej. Mecz mógł się również zakończyć remisem, ale szczęśliwie w końcówce spotkania przeciwnik obił poprzeczkę bramki i oko naszego bramkarza.

Turniej o puchar RWMP (Rodzice Wspierają Młodych Piłkarzy) przewidywał finałowy pojedynek pomiędzy zwycięzcami grup Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Żeby myśleć o tym meczu musieliśmy wygrać z UKS Jedność Siemianowice. Nasz przeciwnik po dwóch grupowych zwycięstwach czuł się pewnie, ale to nasza gra wyglądała lepiej. Kilka dobrych sytuacji bramkowych nie przełożyło się na zdobycz bramkową. Niestety na trzy sekundy przed końcem daliśmy się zaskoczyć kontratakiem i przegrywamy szansę o grę o puchar 0:1.

Zajęliśmy trzecie miejsce w grupie i na koniec turnieju graliśmy z trzecim miejscem z Ligi Europy. Wyglądaliśmy lepiej na boisku od drużyny Górnika Piaski Stworzyliśmy wiele sytuacji do strzelania goli, ale wygraliśmy tylko 2:1.

Unia Kosztowy grała w składzie: Żak Daniel, Gorajek Maks, Kwiatkowski Filip, Szpak Kuba, Rusek Bartek, Puchalski Maks, Kubiczek Oskar, Sikora Stanisław