R 2005 zabrakło skuteczności - opis meczu

• autor: trener mp, 2017-11-13 15:36

TRAMPKARZE  R 2005   3 LIGA WOJEWÓDZKA  D - 1

UNIA  KOSZTOWY  -  MUKP  DĄBROWA - GÓRNICZA      0  :  1   [ 0 : 1 ]

Drużyna z Dąbrowy Górniczej świeżo upieczony mistrz Śląskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2005 po zwycięstwie w piątek w meczu na szczycie 1 ligi wojewódzkiej z Rozwojem Katowice 1 : 0 [ specjalnie przenieśli mecz z niedzieli na piątek aby przyjechać do nas w najsilniejszym składzie ] chcieli wywalczyć także awans do 2 ligi wojewódzkiej. Przyjechali jednak bez legitymacji i sędzia zdecydował o walkowerze dla nas. Ponieważ dla mnie najważniejsza jest gra a nie wynik przy zielonym stoliku zdecydowałem że pomimo tego zagramy normalny mecz. Chciałem także sprawdzić moich chłopców z najlepszą drużyną w naszym rejonie dlatego wycofałem protest i podpisaliśmy oświadczenie o grze. Sam mecz przebiegał z naszą przewagą chociaż kilka zagrań było bardzo haotycznych to my mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych ale kapitalnie w drużynie gości bronił bramkarz ratując swoją drużynę w 3 sytuacjach sam na sam i popisując się kilkoma wspaniałymi interwencjami a jedna to 100% wyciągając z " okienka " piłkę koniuszkami palcy i uratował swojej drużynie zwycięstwo.

Pierwsza połowa chociaż z lekką naszą przewagą nie zachwyciła, mając w pamięci kapitalną grę z GKS Katowice byłem rozczarowany. Dostosowaliśmy się do poziomu gry przeciwnika a ten nie prezentował zbyt wysokiego poziomu chociaż według statystyk ta połowa była wyrównana. Goście 5 strzałów 2 celne dwa niecelne jeden zakończony zdobyciem gola, my 5 strzałów 3 celne dwa niecelne. Na drugą połowę trener gości wpuścił zawodników rozgrzewających się na boisku bocznym przez całą pierwszą połowę i chyba byli to rezerwowi bo uzyskaliśmy zdecydowaną przewagę co chwila zagrażając bramce przeciwnika. W 2' Chebel sam przed bramkarzem strzela obok słupka w 5' Chebel nad poprzeczką w 6' Wilk obok słupka w 8' Chebel sam na sam z bramkarzem strzela obok niego niestety piłka wylatuje obok słupka. W 9' akcja prawą stroną podanie wzdłuż linii bramkowej dwóch naszych zawodników nie potrafi trafić w piłkę. W 13' ładny strzał Jamrozika z rzutu wolnego znów ka[pitalnie broni bramkarz do piłki dopada Kępa zagrywa ją wzdłuż bramki ale dwóch naszych zawodników zamykających akcje nie trafiło w piłkę. W 16' kapitalne podanie Wilka do Chebel ten sam na sam z bramkarzem strzela prosto w niego. Trener gości nie wytrzymał wpuszczając ponownie zawodników grających w pierwszej połowie ale rozpędzona nasza drużyna dalej atakuje i zagraża bramce przeciwnika. W 18 ładna akcja z naszej strony Pukocz nie trafia czysto w piłkę w 19' ładny strzał Chebla broni bramkarz Wilk dobija piłka po rykoszecie zmierza w samo okienko ale bramkarz wyciągnął się niesamowicie końcami palcy wybijając piłkę na róg. W 20' Karczewski z ostrego kąta do pustej bramki strzela nad poprzeczką. W końcówce goście dwukrotnie w bliskim odstępie czasu brutalnie faulują naszych zawodników niestety nie potrafimy wykorzystać przewagi liczebnej grając za szybko do przodu i bardzo nerwowo dzięki czemu goście szczęśliwie dowożą zwycięstwo do końca meczu.

Piwowarczyk [ 30' Urbańczyk ] - Filec  Rak  Długosz - Jamrozik  Karczewski - Pukocz  Wilk  Chebel      oraz zmiennicy: Cieplok  Martyniak  Kępa  Anglart  Szmołda  Kryjak