Zwycięstwo zrodzone w chaosie.

• autor: jac, 2017-10-02 23:27

Unia '01 - 7 kolejka IV ligi Junior B1

Urania Ruda Śl. - UNIA Kosztowy

1 - 6 (0 - 3)

bramka dla Uranii: 45'
bramki dla UNII: Poloczek 5', Golak 33', Haśnik 38'
Niedbałka 43', Wilk 62', 66'

Zagraliśmy mecz, w którym największe problemy, mieliśmy ze "specyfiką" placu gry. W ciągu całego meczu, nie byliśmy w stanie w pełni swobodnie operować piłką, co powodowało niepotrzebną nerwowość od pierwszych minut.

Niepotrzebnie również, wdawaliśmy się w chaotyczną "przebijankę" i zbyt częste dryblingi. Nawierzchnia boiska, wybitnie temu nie sprzyjała! Otwarcie mieliśmy dobre. Debiutujący w "podstawie" Haśnik, zdecydował się na akcję indywidualną prawą stroną boiska i wrzutkę. Dośrodkowanie było celne. Wprost na głowę Czecha, który uderzył kontrując kierunek lotu piłki. Bramkarz usiłuje interweniować a nabiegający Poloczek, wykorzystuje swoją siłę i.. nowe buty ;P Z bliska zdobywa pierwszą bramkę. 1-0. O to, że będziemy przeważać w posiadaniu piłki, można było być spokojnym. Ważniejsze jednak, w jaki sposób będziemy ową przewagę wykorzystywać. Niestety, początkowo, nader indywidualnie (Golak). Potem, zaczęło się zazębiać. Rezultatem - dobre (choć niecelne) uderzenie Sarka, po składnej akcji. Podwyższenie, pada w 33' po solowej (w dobrym momencie) akcji Golaka. 2-0. Wynik pierwszej połowy, ustala Haśnik. Grzegorz, przytomnie zamyka akcję po wrzucie z autu i mocnym strzałem nie daje szans na obronę. 3-0.

W przerwie, tylko zalecenie pełnej koncentracji i "świadomej" gry. I ponownie "z buta" rozpoczynamy grę. W 43' wprowadzony Niedbałka, strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego zdobywa gola na 4-0. Chwilę naszego gapiostwa, dwie minuty później, okupujemy straconym golem. Ponowny błąd w ustawieniu Wilka, kończy się niepotrzebnym faulem. Precyzyjna wrzutka i pada gol na 4-1. Strzelony gol, na moment pobudził gospodarzy (w przeciwieństwie do nas) i mieli kolejną okazję, jednak kapitalnie spisał się Morawski, broniąc 100% sytuację sam na sam! To był dla nas sygnał do mocniejszego "przyciśnięcia". W ciągu czterech minut (62', 66') zamknęliśmy mecz. A właściwie zrobił to Wilk, znakomicie rehabilitując się za popełnione wcześniej błędy. Gol na 5-1, to celny strzał  z pola karnego, po ustawieniu we właściwym miejscu i czasie. 6-1, wykończenie indywidualne po klasowym crossie Haśnika. Pewne zwycięstwo.

Brawo dla całej ekipy! Z dodatkowym plusem dla: Haśnika (w pełni wykorzystał szansę gry w podstawowej jedenastce; gol i asysta), Kasperczyka (łatał wszystko co było trzeba) i Żyły (za dynamiczne i groźne wejścia ofensywne w szeregi rywali).

UNIA:
Morawski (66' Nowek) - Sarek, Smaza, Żyła, Wilk - Kasperczyk - Haśnik, Czech (60' Trzop), Siwek (41' Niedbałka), Golak