Unia Kosztowy   2  -  1  KS Piast Bieruń Nowy

bramka dla Piasta:Brzeziński-43`

bramki dla Unii: Maciaszek-47` Iwan-69`

w 84` drugą żółtą  a  w  konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Cecuga.P

Pierwszy mecz nowego sezonu  to zawsze wielka niewiadoma i  widać to było na boisku. Choć niby przeciwnik znany  z  twardej gry i ogromnej walki nie zawsze zgodnej z przepisami to nasza gra nie była najlepsza.Niby prowadziliśmy grę i mieliśmy piłkę przy nodze ale w ataku stwarzaliśmy mało sytuacji  a bramkarz gości tylko raz się spocił broniąc uderzenie Pawłowskiego z 20 m. Goście mądrze się bronili grali bardzo ostro  lecz skutecznie i  w ostatnich 10 min przed przerwą śmielej zaatakowali co przyniosło im gola po rzucie rożnym  do wybitej piłki doszedł Brzeziński oddał mocny strzał i piłka po rykoszecie wpadła do naszej bramki. Po dokonaniu dwóch zmian w przerwie nasza gra wyglądała dużo lepiej i już w 47 min po centrze Kocurka piłkę źle wypiąstkował  bramkarz dopadł ją na 18 metrze Maciaszek i technicznym strzałem dał nam wyrównanie. Parę minut później drugą bramkę zdobył Adamek lecz sędzia asystent podniósł chorągiewkę sygnalizują spalonego a czy był może pokaże film. Druga już prawidłowa bramka dla nas padła w 69 min po bardzo ładnej akcji Wolnego lewą stroną , Maciek wymienił podania z Pawłowskim wycofał piłkę na 18 metr a Iwan precyzyjnym strzałem zdobył gola na 2-1.Po bramce mieliśmy jeszcze trzy dobre sytuacje: najpierw Jacenik nie trafił do bramki po ładnym podaniu Wolnego,później Spalony po ograniu obrońcy uderzył za słabo i na końcu strzał Demitraszka nieznacznie minął brankę gości. W doliczonym czasie gry grający w osłabieniu Piast ( dwie żółte kartki Przemysława Cecugi) próbował doprowadzić do remisu lecz dwa stałe fragmenty gry nic im nie dały i w ten sposób wygraliśmy spotkanie inaugurujące nowy sezon choć musieliśmy wylać na boisku sporo potu.

skład  Unii: Adamek.P,Krawczyk,Jikia,Adamek.J,Kocurek,Fahrenholt-45`Spalony,Iwan,Jacenik,Maciaszek-89` Demitraszek,Gadaj-45`Wolny,Pawłowski-89`Wentkowski.                                                                                  rezerwowi: Sidło,Grolik,Hamerski.

skład  Piasta:Brandys,Walkiewicz-70`Szmidt,Teodorczy,Cecuga.P,Podsiedlik,Brzeziński,Mrowiec,Żurecki-74` Zagdański,Cecuga.J-74` Włoch,Kocoń , Magiera.                                                                                              rezerwowi: Wielgus,Grzywa.