Twardy mecz.

1 - 2 (1 - 1)

Śląsk: 39'
Unia: 31' Kociuba, 63' Niedbałka

Można powiedzieć, że lubimy grać ze Śląskiem. I nie mam tu na myśli naszych wygranych, ale o to, że gramy na tym samym poziomie. Nasze mecze, są twarde i zacięte. Wyzwalają dużo emocji, a o to nam przecież chodzi!

Przed meczem - kilka "wymuszonych" roszad. Kamil Niedbałka, ze względu na debiut w drużynie seniorskiej, nie mógł (mógł?) rozegrać całego meczu. Dodatkowy brak nominalnego obrońcy (Żyła) oraz "naturalizowanego" skrzydłowego (Skrzydło), spowodował, że do linii defensywnej, został przesunięty Kasperczyk a Sarek na prawą pomoc. I od razu dodam, że wywiązali się ze swoich zadań, więcej niż poprawnie.

Przebieg meczu, bardzo podobny do naszej pierwszej konfrontacji. Akcja za akcję. Z czasem, przechylaliśmy szalę na naszą stronę. Dobrą sytuację(po świetnym zagraniu Kasperczyka), miał Jarosz w 12', ale jego próba lobu, była niecelna.  Jeszcze mocniej zaatakowaliśmy, czego rezultatem, był gol Kociuby, po "klepce" z Golakiem. Strzał oddany z dalszej odległości, znalazł drogę do bramki, mimo interwencji bramkarza. 1-0. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą. Wydawałoby się, niegroźne, wstrzelenie piłki w nasze pole karne, skutkuje straconym golem. Sytuację próbuje jeszcze ratować Trzop - niestety bez powodzenia. 1-1. Przerwa. Po zmianie stron, już z wprowadzonym Niedbałką, nacieramy mocniej. Swoje okazje mieli: Jarosz, Golak, Niedbałka. I to ten ostatni, zadaje cios na wagę zwycięstwa w 63'. Dwójkowa akcja: Jarosz - Niedbałka, strzał przy słupku Kamila. 2-1. Do końca meczu było sporo czasu i mocno trzeba było się napracować, aby nie dać sobie wydrzeć wygranej. O koncentrację, ze względu na warunki w jakich graliśmy (upał) było trudno. Ale cała drużyna stanęła na wysokości zadania i trzy punkty, można było dopisać do naszej tabeli.

Mimo, że to nie był mecz w naszym wykonaniu, taki jak z Mikołowem, chłopakom należą się brawa. Charakter i nieustępliwość, to cechy zwycięzców. Poparte ciężką pracą, przyniosą oczekiwane rezultaty. Przed nami finisz sezonu. W ostatnim meczu podejmujemy drużynę Gwiazdy. I najwyższy już czas, przełamać niemoc w tej konfrontacji! Do boju Unia Juniors!!

Kadra:
Nowek - Kasperczyk, Trzop, Buchała, Wilk - Guzik, Siwek (41' Niedbałka) - Sarek, Jarosz, Kociuba - Golak
rezerwowi:
Morawski, Poloczek, Fafiński, Czech

ps. w poniedziałek trening o 17.30.