04

04-2024

R 2005 pierwszy sparing

• autor: trener mp, 2017-01-28 19:10

JÓZEFKA  CHORZÓW  -  UNIA  KOSZTOWY    1  :  5      [  1 : 1 ;  0 : 1  ;  0 : 3  ]

BRAMKI:  CHEBEL - 3    PUKOCZ - 2

Pod nieobecność kilku zawodników z podstawowego składu pierwszy mecz kontrolny w 2017 roku rozpoczęliśmy w składzie: Ścierski  Rak  Szmołda - Jamrozik  Kryjak - Orzechowski  Chebel  Ciepły i dwóch zmienników: Pukocz Filec oraz Piwowarczyk w bramce. Początek meczu to nerwowa gra straszne zagubienie niedokładne lekkie podania mało ruchu i walki o piłkę. Już w pierwszej minucie mało agresji przed naszym polem bramkowym i pozwalamy na oddanie strzału po którym tracimy bramkę 0 : 1. Pózniej nic się nie dzieje i dopiero w 23' wybicie od bramki przechwytuje Chebel agresywny atak na piłkę i strzał pozwala nam wyrównać 1 : 1. Po 30 minutach chwila przerwy którą wykorzystałem na podpowiedz jak powinniśmy grać. Przesunięcie Kryjaka na stopera okazało się strzałem w " 10 " bo Kacper przypomniał sobie jak kiedyś kapitalnie grał na tej pozycji i dzisiaj też wprowadził spokój w naszej obronie kasując wszystkie akcje gospodarzy. W 7' drugiej tercji po rzucie rożnym zamykający akcje Pukocz popisuje się precyzyjnym strzałem po ziemi i prowadzimy 2 : 1. W trzeciej tercji w 12' dokładne podanie Chebla do Pukocza który sam na sam z bramkarzem strzela obok niego 3 : 1. W 14' i 17' dwukrotnie Chebel przechwytuje podania przeciwnika i dwukrotnie popisuje się kapitalnymi precyzyjnymi strzałami zdobywając dwa piękne gole dzięki czemu wygrywamy 5 : 1. Przeciwnik nie grający w swoim najsilniejszym składzie bardzo rzadko zagrażał naszej bramce więc bramkarze nie mieli zbyt dużo pracy ale bardzo ładnie rozgrywali piłkę od tyłu. Obrońcy a szczególnie Ścierski grali bardzo dobrze a Kryjak perfekcyjnie. Dobrze radziliśmy sobie w środku pola szczególnie w drugiej i trzeciej tercji zmieniając stronę i agresywnie atakując bramkę przeciwnika brakowało tylko spokoju w ataku i szybszych decyzji o rozegraniu piłki z kolegą zakończonych strzałem. Już jutro kolejna szansa na poprawienie tego elementu bo gramy kolejny mecz kontrolny z Zagłębiem Sosnowiec o godzinie 13.00 na stadionie przeciwnika. Bielizna termiczna ortaliony i czerwone koszulki zbiórka 12.30 ulica Kresowa. Pozdrawiam trener Marek Piszczyk