R 2005 podwójne zwycięstwo

APN  TYCHY  -  UNIA  KOSZTOWY    2  :  6

BRAMKI :  BOŻEK  PUKOCZ - po 2   ORZECHOWSKI  KRYJAK

ASYSTY :  CIEPŁY   ANGLART  KARCZEWSKI

Ponieważ trener drużyny Czułowianki musiał z innym rocznikiem jechać na turniej halowy dlatego w ramach trójmeczu zagraliśmy z nimi tylko 26 minut. Od początku do końca nasza przewaga była bezdyskusyjna a bramkę straciliśmy w ostatniej minucie dosyć przypadkowo. Pod nieobecność kilku zawodników z podstawowego składu rozpoczęliśmy w ustawieniu: Piwowarczyk Stalmach  Filec  Kępa - Ciepły  Orzechowski - Bożek  Garbiec  Anglert. Już w 1' zamieszanie w polu bramkowym po rzucie rożnym wykorzystał Orzechowski strzelając na 1 : 0 w 4' rajd Anglarta lewą stroną zakończony precyzyjnym strzałem 2 : 0 i w 12' Kępa popisuje się kapitalnym mocnym strzałem z dystansu nie do obrony 3 : 0. Nastąpiła zmiana i na boisku pojawili się: Urbańczyk - Wrożyna  Kryjak  Długosz - Hetmański  Karczewski - Jaworski  Pukocz  Szmołda i chociaż mieli bardzo wyrazną przewagę grali zbyt indywidualnie nie wykorzystując kilku idealnych sytuacji do zdobycia gola. Dopiero w 24' indywidualna akcja Pukocza zakończyła się zdobyciem gola na 4 : 0. W 26' straciliśmy bramkę po braku ataku na zawodnika któremu piłka przypadkowo odbiła się od kolana i wpadła do bramki.

Pózniej zagraliśmy właściwy mecz kontrolny  z APN Tychy i po prawie 100 minutach gry zwyciężyliśmy 6 : 2 chociaż pomimo wyraznej przewagi od początku meczu w 9' przegrywaliśmy 0 : 1 po szybkiej kontrze gospodarzy. W 15' po podaniu Ciepłego Bożek prawie z linii bramkowej zdobywa gola głową na 1 : 1 a w 18' znów Ciepły z rzutu wolnego wrzuca w pole bramkowe a Orzechowski z 1m strzela bramkę na 2 : 1. Zmiana składu bo miałem do dyspozycji 16 zawodników z pola którzy utworzyli dwie drużyny po 8 zawodników natomiast w bramce oprócz podstawowych bramkarzy zadebiutował Mateusz Bożek. Wszyscy grali po równo a w 25' akcja lewą stroną Anglarta podanie do środka i Pukocz strzela precyzyjnie na 3 : 1. Niestety w 28' głupia strata piłki w obronie i akcja zawodnika gospodarzy sam na sam z Piwowarczykiem kończy się stratą bramki na 3 : 2. Drużyna APN nie mogąc się pogodzić z bezradnością przy wyraznej przewadze naszej drużyny grała bardzo brutalnie kopiąc bez piłki naszych zawodników i po jednym z takich fauli w 30' Pukocz z rzutu wolnego uderza piłkę jak Ronaldo albo Lewandowski bramkarz bez szans 4 : 2. Po krótkiej przerwie Bożek wykorzystuje nieporozumienie obrońcy i bramkarza strzelając bramkę na 5 : 2 a wynik meczu na 6 : 2 ustalił Kryjak gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Karczewskiego z bliskiej odległości strzelił mocno pod poprzeczkę.

Trenujemy poniedziałek środa piątek o 16.00 boisko Unii w sobotę najprawdopodobniej zagramy mecz kontrolny na naszym boisku o 10.30 z Piłkarzem Sosnowiec a w poniedziałek 19 grudnia na boisku Zagłębia Sosnowiec zagramy mecz kontrolny z drużyną AKS Niwka 2004 / 2005 o godzinie 19.00. Na oba mecze skład podam w pózniejszym terminie. Pozdrawiam trener Marek Piszczyk