• autor: trener mp, 2016-11-26 16:53

AKS  NIWKA  -  UNIA  KOSZTOWY       3  :  6    [  0 : 3   ]

BRAMKI :  SZMOŁDA - 2   KOZACZUK - 2   CHEBEL  ZAJĄC

ASYSTY :  KOZACZUK   JABŁOŃSKI   PUCHAŁA   WILK - 2

opis meczu w niedzielę. W nadchodzącym tygodniu trenujemy : poniedziałek 28.11 na boisku Unii 17.30, wtorek 29.11 sala SP Dziećkowice 17.30 , środa mecz kontrolny z Czarni Sosnowiec na ich boisku 17.30 zbiórka na miejscu 17.00. Pozdrawiam trener Marek Piszczyk 516 829 103.

W związku z tym że aż 5 zawodników zgłosiło mi przed meczem że nie będzie ich na meczu z AKS Niwka co przy małej ilości ogólnej zmusiło mnie do powołania 6 zawodników z rocznika 2005. Mecz rozpoczęliśmy w ustawieniu : Oberc - Ścierski  Zając  Latko  Karczewski - Wilk  Jamrozik  Żemlok - Kozaczuk  Szmołda  Puchała i zmiennicy Jabłoński  Głyk  Chebel  Długosz. Od początku uzyskaliśmy przewagę która utrzymywała się całą pierwszą połowę i Franek w bramce nie miał zbyt dużo do bronienia. Z przodu było trochę szarpania ale kilka akcji mogło się podobać a w 4' jedna z nich zakończyła się zdobyciem bramki gdy Kozaczuk podał do Szmołdy a ten uderzył ładnie 1 : 0. W 10' znów Piotrek popisuje się bardzo ładnym strzałem zza pola karnego i prowadzimy 2 : 0. Pózniej gra się trochę wyrównała ale w 22' debiutujący w naszych szeregach Jabłoński dośrodkowuje z lewej strony do Kozaczuka który z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki 3 : 0. Drugą połowę zaczynamy pechowo bo w 4' po rzucie rożnym wrzutka w stronę naszej bramki Kacper Głyk broniący w drugiej połowie nie łapie piłki Kondzio nie wybija z linii bramkowej i ta wpada do naszej bramki 3 : 1. Odpowiadamy w 13' ładną akcją Puchały który z lewej strony podaje do Kozaczuka i ten drugi raz z bliskiej odległości umieszcza piłkę w bramce 4 : 1. Trochę nas to uśpiło piłkarze Niwki uzyskują lekką przewagę i w 16' przeprowadzają kapitalną akcję na dużej szybkości od swojej bramki zakończoną pięknym strzałem na 4 : 2. W 22' strzał z dystansu pod poprzeczkę Kacper za niski aby dosięgnąć piłki i wygrywamy już tylko 4 : 3. W 28' akcja rocznika 2005 kapitalne przejęcie piłki przez wyprzedzenie zawodnika Niwki przez Wilka podanie do Chebla ładny strzał 5 : 3. W 30' znów Wilk po rzucie rożnym przejmuje piłkę  podaje do Zająca strzał po ziemi 6 : 3. Pod nieobecność Czecha Pajora Richtera Konowalskiego i Krakowiaka chłopcy z rocznika 2005 godnie ich zastąpili dlatego mecz mógł się podobać kilka ładnych akcji trochę za mała szybkość rozgrywania piłki trochę brakuje dokładności i spokoju ale ogólnie jestem bardzo zadowolony bo zwyciężyliśmy pewnie rewanżując się za porażkę przed rozpoczęciem sezonu ligowego kiedy to drużyna Niwki była drużyną lepszą dyktując warunki gry. Gratuluję i dziękuję.