Wyszukiwarka

Aktualności

R 2005 EKSTRA TALENT

• autor: trener mp, 2016-10-25 21:38

W dniu 24 pazdziernika wzieliśmy udział w turnieju EKSTRA  TALENT  organizowanym przez Ruch Chorzów którego pomysłodawcą jest fundacja Ekstraklasy. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc do turnieju powołanie dostali : Chebel  Ciepły  Hetmański  Jamrozik  Karczewski  Kępa  Kryjak  Piwowarczyk  Ścierski  Urbańczyk  Wilk. Głównym celem turnieju było przeprowadzenie testów takich samych na terenie całej Polski aby porównać sprawność fizyczną w różnych regionach. Według oceny organizatorów jesteśmy w czołówce a na dodatek chłopcy z naszego klubu Łukasz Hetmański i Szymon Chebel wypadli bardzo dobrze. Hetman w zwisie na drążku wytrzymał minutę i 3 sekundy co jest podobno trzecim czasem w Polsce niestety uległ koledze z Ruch Chorzów który wytrzymał minutę i 11 sekund. W teście BEEP polegającym na bieganiu odcinka 20m tam i z powrotem według sygnału dzwiękowego który zmuszał za każdym odcinkiem do szybszego biegu Szymek Chebel przebiegł bardzo dobry dystans 106 odcinków niestety lepsi byli dwaj koledzy ze Stadionu Chorzów przebiegając 118 i 111 odcinków. W tym teście bardzo dobry wynik osiągnął Łukasz Hetmański przebiegając 86 odcinków a przeważnie zawodnicy kończyli między 50 a 60 odcinkiem.Szkoda że te testy mieliśmy po 3 bardzo wyczerpujących meczach grupowych a nie jak drużyny grupy " C i D ' bo może nasze wyniki byłyby jeszcze lepsze. Sam turniej zorganizowany perfekcyjnie dzięki pracy wszystkich trenerów Ruchu Chorzów przebiegał na 4 boiskach w 4 grupach po 4 zespoły. My trafiliśmy do mocnej grupy i po remisach ze Stadionem 1 : 1 i UKS Ruch Chorzów 0 : 0 awansowaliśmy z drugiego miejsca tylko dzięki korzystnemy bilansowi bramkowemu bo wygraliśmy ze Slavią Ruda Śląska 3 : 0 Stadion który zajął pierwsze miejsce 6 : 2 a UKS tylko 1 : 0. Musieliśmy się przestawić na styl gry z poprzedniego sezonu grając 7 X 7 i bez spalonego.  W ćwierćfinale spotkaliśmy się z Polonią Bytom jak się pózniej okazało triumfatorem całego turnieju.  Po wyczerpujących testach po przerwie na posiłek na boisko wyszliśmy trochę nieobecni i chociaż w 1' po rzucie rożnym Kryjak głową strzela bramkę na 1 : 0 niewykorzystana sytuacja sam na sam z bramkarzem przez Karczewskiego a w 4' po ładnej akcji powinniśmy prowadzić 2 : 1 nie trafiając do pustej bramki co zrobili przeciwnicy w 5' obejmując prowadzenie 2 : 1. Odkrycie się aby zdobyć wyrównującą bramkę kosztowało nas stratę kolejnych dwóch bramek po szybkich kontrach i fantastycznej grze środkowego napastnika Polonii. Oglądając grę naszych przeciwników w półfinale i finale ze Stadionem naszym rywalem z grupy uważam że i tak byliśmy drużyną która napsuła im najwięcej krwi i nie wiadomo jakby to było gdyby Szymek Chebel miał więcej siły którą stracił na testach. Ogólnie jestem bardzo zadowolony piękna pogoda atrakcyjni przeciwnicy dzięki którym znowu nabraliśmy kolejnego doświadczenia i zobaczyliśmy że w piłkę nożną można grać szybko i widowiskowo.