Liga Okręgowa

Unia Kosztowy   2  -  0  MKS Lędziny

bramki: Kowalski-14` Fahrenholt-45`

więcej  w  rozwinięciu

Kibice którzy  przyszli na  mecz Unii z liderem i niepokonanym do tej pory MKS-em  Lędziny przecierali oczy ze zdumienia patrząc na grę naszej drużyny.Od  początku  spotkania trwała walka dosłownie  o każdą piłkę i  każdy  metr boiska.Mimo  iż  zdecydowany faworyt z  Lędzin  prowadził grę  i  niby  częściej był przy  piłce  to  nie  przynosiło to  wymiernych  korzyści  po za  bardzo niecelnymi  strzałami z dystansu. Unici grali bardzo dobrze  i  mądrze w obronie  oraz  konstruowali bardzo groźne  kontry.W  14 min ładnie z prawej strony pograli  Gadaj z  Herrmannem  który dośrodkował piłkę w pole karne  doszedł do niej Kowal lecz uderzył niecelnie a  do piłki dopadł Jikia  zagrał wzdłuż  bramki  obrońca popełnił błąd i Kowal  wpakował piłkę pod poprzeczkę 1-0. Goście ruszyli do ataku  lecz ich akcje rozbijały się o bezbłędnie grających naszych obrońców z Iwanem  na czele.Cała drużyna harowała jak przysłowiowe woły co było widać gołym okiem i zostało docenione przez naszych  kibiców.Dziwna sytuacja  miała miejsce w 36 min gdy po podaniu Jikii sam na sam wyszedł Wasyl i został  powalony przez bramkarza gości na 20 metrze za co zobaczył on tylko żółtą kartkę dlaczego? Druga bramka padła w 45 min mocno o piłkę w środku  powalczyli Huzior i  Jikia  i w konsekwencji tej walki do dobrej sytuacji doszedł Fahrenholt i  mimo asysty obrońcy uderzył po długim rogu do siatki i na przerwę schodziliśmy prowadząc 2-0.Kto spodziewał się po przerwie nawałnicy z Lędzin  trochę się zawiódł. Mecz nadal wyglądał tak jak w pierwszej połowie niby optyczna przewaga  gości  lecz dużo niecelnych strzałów.Natomiast Unici  grali pewnie w obronie i mądrze w środku i z przodu.Goście oddali w drugiej  połowie tylko jeden celny strzał który obronił Potoczny natomiast nasze kontry były bardzo groźne  między innymi  akcja Kowala  zablokowana w  ostatniej chwili  i  setka Fahrenholta po błędzie obrońcy gości.Bardzo  dobre spotkanie zaliczył  Gadaj  który był podwójnie zmotywowany   grając  przeciwko swojemu byłemu klubowi.Mimo ataków gości wynik się nie zmienił i doszło do sporej niespodzianki  gdyż lider  zaliczył pierwszą  wiosenną porażkę. Jeszcze raz  wypada mi  pochwalić  wszystkich  powtarzam wszystkich  zawodników Unii oraz sztab trenerski i  życzyć im takiej walki i zaangażowania w każdym  meczu.

skład Unii: Potoczny,Herrmann,Iwan,Adamek,Jacenik,Fahrenholt-80`Demitraszek,Jikia-60`Wilk,Huzior, Kowalski,Gadaj-85`Ptaszek,Wasyl-70`Dolina.                                                                                         rezerwowi: Żymełka,Ochojski,Rak.

skład MKS-u: Kwiatkowski,Uniejewski,Roszak,Bednarek,Śliwa,Ngi.M,Ingram-46`Augustyniak-78`Adamus, Stworzyjan, Nagi.N,-57`Gardawski,Frąckowiak.                                                                                         rezerwowi: Piasecki,Hudy,Czupryna,Sitek.