04

04-2024

R 2005 pierwsza porażka

• autor: trener mp, 2016-03-15 21:45

UKS  RUCH  CHORZÓW -  UNIA  KOSZTOWY   8  :  6   [  5 : 1 ]  [  1 : 1 ]  [  2 : 4 ]

BRAMKI :  PIWOWARCZYK  RAK  PUKOCZ  KARCZEWSKI - 3

ASYSTA :  URBAŃCZYK  KARCZEWSKI  CIEPŁY - 2  DŁUGOSZ

Temperatura 1 stopień po opadach deszczu ze śniegiem mokra śliska sztuczna trawa słabe oświetlenie dające lekki półmrok i w takich warunkach przyszło nam zmierzyc się z drużyną gospodarzy UKS Ruch Chorzów. O wyniku zadecydowały pierwsze minuty i pierwszy skład który wyszedł na boisko : Urbańczyk - Wrożyna  Ścierski  Długosz - Ciepły - Jaworski  Pukocz. Indywidualna gra próby przedarcia się z piłką przez 3 a nawet 4 przeciwników kończyły się stratami i niebezpiecznymi kontrami. W dodatku w 3' strzał prawie z połowy boiska zła ocena lotu piłki przez naszego bramkarza i przegrywamy 0 : 1. Kolejne proste błędy i tracimy kolejne bramki przegrywając w 13' aż 0 : 4. Nastąpiła zmiana i na boisko weszli : Karczewski  Rak  Stalmach  Piwowarczyk  Kępa i został Ścierski. W 16' wybicie od bramki Urbańczyka Piwowarczyk strzela obok wybiegającego  bramkarza 1 : 4. Niestety Rak podaje do przeciwnika i tracimy gola na 1 : 5. Krótka przerwa bo graliśmy 3 tercje dwie po 25 minut i trzecią 20 minut i zaczynamy kolejną odsłonę. Tym razem pierwszy skład nie daje sobie strzelić gola dzięki udanym interwencjom Piwowarczyka który zmienił w bramce Urbańczyka. Po zmianie w 14' Karczewski podaje idealnie do Raka ten strzela na 2 : 5 ale akcja gospodarzy lewą stroną niesamowita szybkość zawodnika który prowadząc piłkę nie dał dogonić się naszym zawodnikom precyzyjny strzał i 2 : 6. W trzeciej tercji pomieszałem postanawiając wystawić w drugiej części najlepszych zawodników w dniu dzisiejszym. Najpierw jednak Urbańczyk w bramce Wrożyna  Rak  Kępa na obronie Jaworski  Pukocz  Piwowarczyk w ataku przez 10 minut stracili gola na 2 : 7 a w 8' po rzucie rożnym Pukocz strzela bramkę na 3 : 7 i na ostatnie 10 minut na bojsku pojawiają się : Piwowarczyk w bramce Karczewski  Ścierski  Stalmach w obronie Ciepły na rozegraniu i Urbańczyk z Długoszem w ataku. Zaraz po zmianie niesamowita szybkość zawodnika gospodarzy który z własnej połowy pobiegł z piłką nie dając się dogonić nikomu z naszych ograł Piwowarczyka i jeszcze zdążył wepchnąć piłkę do bramki 3 : 8. Pózniej nasza przewaga była bezdyskusyjna a 3 bramki Karczewskiego pozwoliły nam zmniejszyć rozmiary porażki do 6 : 8.

Drużyna UKS Ruch grająca w 4 lidze wojewódzkiej pokazała się z dobrej strony niesamowita chęć do gry i ciąg na bramkę przeciwnika bajeczna technika przy mijaniu naszych zawodników że wyglądało to jakby prowadzili piłkę między tyczkami. Niesamowita szybkość kilku piłkarzy i przy tym w ogóle nie przeszkadzało im że prowadzą piłkę, bardzo dobrze broniący bramkarz chociaż sami ułatwialiśmy mu sprawę strzelając lekko i z nie przygotowanych pozycji bardzo nerwowo. Gdyby nie pierwsze 13 minut bardzo słabe w naszym wykonaniu pewnie wynik brzmiał by inaczej ale nie ma co gdybać trzeba podwinąc getry zasznurować buty i wziąć się ostro do pracy na treningach bo z taką grą to nic wielkiego nie osiągniemy.