R 2005 turniej Oświęcim

• autor: trener mp, 2015-12-14 20:30

W niedzielę 13 grudnia uczestniczyliśmy w halowym turnieju organizowanym przez drużynę Unia Oświęcim. Turniej podzielony był na dwa warianty do południa grupa mocna po południu grupa słaba. W zeszłym roku pokazaliśmy się z dobrej strony wygrywając wszystkie mecze więc przydzielono nas do grupy mocnej z drużynami : Górnik Libiąż, Fablok Chrzanów, Karol Wadowice, Soła Oświęcim oraz gospodarze którzy po selekcji od września utworzyli klasę sportową. Z naszej strony turniej miał dwa oblicza kapitalny pierwszy mecz z Unią Oświęcim wygrany 1 : 0 rozluźnienie indywidualne popisy niedokładne podania i całkowicie nieprzygotowane próby zdobycia gola z Górnikiem Libiąż przez co tylko remis 0 : 0 spokojny mecz z Sołą Oświęcim wygrany 7 : 0 i dużo walki do końca meczu goniąc wynik z Fablokiem Chrzanów wygrany 3 : 1 i wreszcie mecz o wszystko z Karolem Wadowice. Na turnieju nie była prowadzona klasyfikacja końcowa ale przed tym meczem mieliśmy 10 punktów natomiast nasi rywale 8 po dwóch zwycięstwach i dwóch remisach. Mecz przegraliśmy 2 : 3 chociaż na parkiecie w sytuacjach bramkowych i utrzymaniu przy piłce był remis. Po meczu gdy rozmawialiśmy z trenerem z Wadowic podchodzili do nas trenerzy innych drużyn i obiektywni kibice gratulując nam kapitalnych zawodników i stwierdzając że dawno nie widzieli tak dobrego meczu w wykonaniu tak młodych chłopców. Muszę przyznać że jestem dumny z moich podopiecznych którzy zagrali naprawdę fantastyczny mecz w którym była walka, piękne akcje, dużo sytuacji podbramkowych zwroty akcji z 0 : 1 przez 2 : 1 aż do straty prawie w ostatniej minucie przypadkowej bramki. Każda porażka boli ale każda porażka powinna nas wzmocnić i zmobilizować do dalszej jeszcze bardziej intensywnej pracy na treningach aby podnosić swoje umiejętności co w konsekwencji przeniesie się na lepszą grę i wyniki. Nawet największe kluby przegrywają mecze o najwyższą stawkę ale najważniejsze jest aby na spokojnie przeanalizować popełnione błędy i starać się ich w przyszłości nie popełniać. W tym miejscu chciałbym podziękować rodzicom za wsparcie po meczu dla chłopców głośnym podziękowaniem oraz za doping podczas całego turnieju. Cały turniej oceniam bardzo pozytywnie, znów pokazaliśmy dobrą grę i rozsławiliśmy nasz klub Unia Kosztowy tym razem w rejonie Małopolski, zdobyliśmy kolejne doświadczenie które na pewno zaowocuje w przyszłości więc głowy do góry i idziemy dalej do przodu. Podziękowania za zaproszenie dla gospodarzy Unii Oświęcim i obiecujemy że za rok znów się zjawimy prezentując jeszcze ładniejszą grę i bardziej skuteczną.