R 2005 - 15 mecz bez porażki

MECZ   KONTROLNY

UNIA BOIRON KOSZTOWY  -  ROZWÓJ  KATOWICE      1  :  1    [  0 : 0 ]

BRAMKI :  CHEBEL   ;   ASYSTA :  WILK  JAMROZIK  BOŻEK

W roczniku 2005 jeszcze nie ma pierwszej, drugiej, ani trzeciej ligi. Dopiero po rozgrywkach wiosennych w 2016 roku utworzą się trzecie ligi a po rundzie jesień 2016 pierwsza i druga. We wszystkich podokręgach Śląskiego Związku Piłki Nożnej na chwilę obecną najwyższą ligą jest 4 liga. Drużyna z którą dzisiaj graliśmy mecz towarzyski w rozgrywkach tej ligi zajęła pierwsze miejsce z przewagą 12 punktów nad drugą Józefką Chorzów wygrywając 13 meczy i 1 remisując. Sparingi rządzą się swoimi prawami, testuje się zawodników daje pograć rezerwowym sprawdza ustawienia ale zawsze myśli się o zwycięstwie. W tym meczu byliśmy równorzędnym partnerem i remis jest jak najbardziej sprawiedliwy chociaż my dopiero awansowaliśmy do 5 ligi a drużyna Rozwoju za rok będzie na pewno grać już w 3 lidze a myślę że wkrótce w 2 lub 1 czego im życzę. Na mecz powołałem 12 zawodników którzy w czasie trwania zmagań ligowych pokazali się z najlepszej strony w tym 2 nowych obiecujących zawodników których grę chciałem sprawdzić na tle mocnego przeciwnika. Zaczęliśmy w ustawieniu: Piwowarczyk - Ścierski  Jamrozik  Wilk - Hetmański - Chebel  Bożek i to my prowadziliśmy grę spychając gości do głębokiej obrony. Brakowało tylko wykończenia kilku bardzo dobrych akcji aby objąć prowadzenie. Po 15 minutach pojawili się na boisku : Stalmach za Ścierskiego oraz Orzechowski Karczewski za napastników Chebel i Bożek. Coś się trochę zacięło i goście coraz śmielej zaczęli atakować naszą bramkę ale trzeba powiedzieć że przez cały mecz bramkarze z jednej i drugiej strony nie mieli żadnych groźnych strzałów w światło bramki i nie musieli pokazywać swoich umiejętności. II połowę zaczęliśmy : Urbańczyk - Kryjak  Ścierski  Wilk - Jamrozik - Chebel  Bożek na boisku zrobiło się więcej miejsca goście szybciej zaczęli grać piłką oddając kilka niecelnych strzałów my trochę bojaźliwie w ataku i w środku pola bez ataku na piłkę i dalej zbyt późno z oddaniem strzału lub niecelnie. W 4' tracimy bramkę po rzucie rożnym nasi obrońcy dość statycznie w polu karnym pozwolili oddać strzał głową 0 : 1. W 11' przeprowadzamy kapitalną akcję Wilk do środka do Jamrozika ten bez przyjęcia do Wilka któremu podczas przyjęcia odskoczyła piłka ale trafiła do Bożka precyzyjny strzał obok bramkarza niestety piłka odbija się od słupka pod nogi Chebla który dopełnia formalności 1 : 1. Na ostatnie 15 minut znów pojawiają się Stalmach  Karczewski  Orzechowski  Hetmański ale żadnej drużynie nie udaje się trafić do bramki i mecz kończy się według mnie sprawiedliwym remisem.

W dniu dzisiejszym chłopcy pokazali że potrafią grać w piłkę nożną a dla mnie to kolejny materiał do przemyśleń nad czym pracować w okresie zimowym. Przede wszystkim brakuje nam spokoju i pewności siebie co widać było u zawodników Rozwoju a także przewaga fizyczna i tak zwane cwaniactwo boiskowe.Przed nami jeszcze dużo pracy ale wydaje się że idziemy dobrą drogą i jeżeli chłopcy dołożą jeszcze więcej zaangażowania na treningach i pasji podczas ćwiczeń powinno na wiosnę być dobrze co przełoży się na wyniki i awans o klasę wyżej.

W sobotę kolejny mecz kontrolny z drużyną UKS Szopienice, zbiórka wszystkich zawodników o 09.30 w klubie. Zabieramy bieliznę termiczną czerwone koszulki niebieskie spodenki i getry oraz dresy i ortaliony. W następnym tygodniu zmiana terminów treningu przechodzimy na plan zimowy : poniedziałek 16.00 [ niebieskie ] i sobota 13.00 boisko Unia Kosztowy ; czwartek 16.45 [ czerwone ] piątek 17.00 [ niebieskie ] sala w szkole  nr 16 Kosztowy.

autor: ~Gosc 2015-11-19 21:19:29

avatar Takie mecze chce sie ogladac. Dwie rowne druzyny bardzo ladna i bardzo madra gra. Jak na chlopakow ktorzy maja dopiero 10 lat to gra wyglada bardzo profesjonalnie. Brawo i powodzenia w kolejnych meczach