Dobra gra i grad bramek

• autor: jaskola, 2015-08-24 10:04

Relacja z turnieju rocznika 2003 organizowanego przez Lechię 06 Mysłowice.

23 sierpnia nasza drużyna rocznika 2003 wzięła udział w turnieju gdzie zaproszone były tylko drużyny z Mysłowic. Oprócz Unii pojawiły się dwie drużyny Lechii oraz Górnik 09 Mysłowice. Mecze rozgrywaliśmy na połowie boiska w poprzek, gdzie w polu grało 6 zawodników plus bramkarz. Każdy mecz trwał 2x8 minut.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drugą drużyną Lechii. Początek spotkania był w naszym wykonaniu niemrawy. Możliwe, że wdała się mała trema. Natomiast z każdym dotknięciem piłki wracała pewność siebie. Akcje nabierały tempa. Brakowało jeszcze szybszego doskoku do rywala i przeciwnik też miał swoje dwie okazje. My byliśmy bardziej skuteczni. Pierwsza bramkę strzelił Jacek Kozaczuk, a drugą Mikołaj Rabczak, asystowali Paweł Pukocz i Bartek Trzop. Wygrana 2:0

Drugi mecz po krótkiej przerwie rozegraliśmy z pierwszą drużyną Lechii 06 Mysłowice. Dało się zauważyć, że dzięki pierwszemu meczu chłopcy się rozkręcili i drugi pojedynek rozpoczęliśmy dużo lepiej. Przez cały mecz byliśmy stroną przeważającą i przeciwnik nie miał dużego pola manewru. Skuteczność wzrosła i bramki strzelili: Jakub Augustin, Mikołaj Rabczak, Jacek Kozaczuk x2. Asystowali: Jacek Kozaczuk x2, Mateusz Zięba, Jakub Augustin. Wygrana 4:0.

Jak się okazało ostatni mecz z drużyną Górnika 09 Mysłowice był tym o pierwsze miejsce. Nasi rywale także zanotowali do tej pory dwie wygrane. Początek meczu wskazywał, że będzie to rywalizacja bardziej wyrównana niż dwa pozostałe mecze. Przeciwnik był bardziej agresywny w odbiorze i mieliśmy mniej czasu na podejmowanie decyzji. Mimo to wyszliśmy na prowadzenie po akcji lewą stroną. Bartek Trzop zagrał do Jacka, który popędził w stronę bramkę i posłał "szczura". Wydawało się, że bramkarz jest w stanie to obronić. Piłka jednak znalazła drogę do bramki. Drużyna Górnika w tym momencie przycisnęła i w efekcie otrzymali rzut wolny blisko bramki, ale ze strefy bocznej. Dośrodkowanie, zamach głową, ale nasz rywal nie trafia w piłkę, która przechodzi i uderza w udo zaskoczonego Mateusza. Po tym rykoszecie Jakub Biecki nie miał za wiele do gadania. Nic się nie stało i gramy dalej swoje. Chwilę później mamy rzut rożny. Krótko rozegrany, podanie do tyłu wzdłuż linii bocznej, Kamil Kudera przyjmuje piłkę w stronę środka boiska i decyduje się na strzał. Piłka zakręca rogala i wpada po długim rogu w okienko bramki. Stadiony świata! Od tego momentu byliśmy stroną przeważająca i bardzo skuteczną. Wszystkie pozostałe bramki w meczu strzelił Kamil. Asystowali: Hubert Krupowicz x2, Bartek Trzop, Mikołaj Rabczak. Wygrana 5:1

Każdy zawodnik dostał medal, drużyna ładny puchar. Otrzymaliśmy dwa indywidualne wyróżnienia. Nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał Kamil Kudera (4 bramki). Natomiast statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Jakub Biecki. Tu muszę napisać, że to nasz bramkarz kilka razy uratował nas od utraty bramki, świetnie czytał grę i wychodził do prostopadłych piłek, ale także czynnie brał udział w budowaniu ataku, dzięki czemu potrafiliśmy utrzymać piłkę w naszym posiadaniu.

Na koniec chce napisać bardzo ważną rzecz. Na ogromne wyróżnienie zasłużyli wszyscy. Cała drużyna. Każdy z was pracował i walczył na boisku. Każda bramka czy asysta to zasługa każdego z was bo każdy się do tego przyczynił. Każdy mecz bez straconej bramki, to zasługa bramkarza, ale też każdego zawodnika na boisku. Tak samo tego co blokuje strzał przeciwnika i tego, który presuje przeciwnika pod jego bramką. Dzięki takiemu podejściu wszyscy zyskują. BRAWO!

Skład: Jakub Biecki, Jakub Augustin, Mateusz Zięba, Mikołaj Rabczak, Hubert Krupowicz, Tomasz Mikołaj, Paweł Pukocz, Jacek Kozaczuk, Bartek Trzop, Kamil Kudera.

I miejsce - LKS Unia Kosztowy

II miejsce - Górnik 09 Mysłowice