Liga  Okręgowa

LKS  Łąka   1   -   3   Unia   Kosztowy

bramka dla LKS-u: Ryt-34`

bramki dla Unii; Fahrenholt-3` Wlazło-28 `  i  60`

Po przełożeniu trzeciej kolejki nasza drużyna jechała na ciężki wyjazd do Łąki która na wiosnę zdobyła komplet punktów.Trener Molek dokonał roszad w składzie w efekcie czego obaj stoperzy usiedli na ławce a do składu wrócili po kontuzji Fahrenholt i Tracz. Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze bo już w 3 min po dośrodkowaniu Lutego Fahrenholt dołożył nogę i było 0-1.Po stracie bramki gospodarze ruszyli do ataku i trzy razy zagrozili naszej bramce. Najpierw po podaniu z prawej strony napastnik Łąki nie trafił w piłkę na 16 metrze i nasi obrońcy wyjaśnili sytuację. W 23 min  kapitalną interwencją  po wolnym z 20 metrów popisał się Potoczny wybijając piłkę na rzut rożny a po rogu zamykający akcję napastnik gospodarzy uderzył pięknie z woleja lecz na nasze szczęście niecelnie.Jak strzelać bramki pokazali Unici w 28 min po długim dośrodkowaniu Lutego pięknie z pierwszej piłki zagrał Kocurek a Wlazło z 7 metrów trafił na 0-2..Później miała miejsce duża kontrowersja gdy będący sam na sam Kowal został staranowany w polu karnym lecz arbiter chyba bał się zagwizdać karnego bo wtedy musiał by wyrzucić  obrońcę Łąki z boiska.Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę w 34 min  po kapitalnym strzale z rzutu wolnego 1-2. Do przerwy jeszcze tylko raz było ciepło pod bramką  Łąki po solowej akcji Wlazłego w 44 min lecz niestety Robert chybił. Druga połowa była już całkowicie pod nasza kontrolą  i mimo że wynik był na styku  to nasza obrona kierowana przez Iwana i Tracza  grała bardzo pewnie i spokojnie.po drugiej stronie zaś często było gorąco. Najpierw Kowal ograł obrońców po  lewej stronie i wyłożył piłkę Lutemu lecz jego mocny strzał poszybował nad poprzeczką a potem w 60 min to samo zrobił Fahrenholt  i dośrodkował idealnie na głowę Wlazłego i było po meczu 1-3. Nasza drużyna grała spokojnie i mądrze  czekają na okazję do podwyższenia wyniku. Mieliśmy jeszcze jedną setkę po prostopadłym  podaniu Lutego  Kowal nie trafił w sytuacji sam na sam .Tak więc wygraliśmy ciężki mecz na trudnym terenie co dobrze prognozuje  przed nadchodzącymi derbami Mysłowic za tydzień w Kosztowach.

skład  Łąki: Szweda,Szałachwil-72`Kowalczyk,Kocima,Przybyłkla Ryt,Skwarek-75`Szewczlak,Kordon,Folek, Pławecki,Nowak-60`Żemła,Puchała.                                                                                                         rezerwowi: Zacharzewski.

skład  Unii: Potoczny,Szymoniak,Tracz,Iwan,Kocurek,Fahrenholt-60`Klimczak,Kohut,Luty-72`Gorki,Wlazło-70`Demitraszek,Wiklak,Kowalski-89`Gwiazda.                                                                                    rezerwowi: Żymełka,Ptaszek,Małolepszy.