r 2003 - W tym tygodniu odrabiamy zaległości sparingowe.

• autor: jac, 2015-04-10 22:32

Wtorek, 7 kwietnia, godz. 17.00-19.00
AKS Niwka

1 - 0 (Augustin); 1 - 0 (Kozaczuk)

Czwartek, 9 kwietnia, godz. 17.00-19.00
GÓRNIK Libiąż

2 - 1 (Kozaczuk, Rabczak);

5 - 1 (Augustin x2, Mrozik x2, Krupowicz)

AKS Niwka.

Podzieleni na dwie grupy, mieliśmy okazję do "intensywnego" pogrania. Każdy dostał możliwość wykazania się i sprawdzenia przez prawie godzinę. Pogoda (w końcu!) dopisała a dodatkowym atutem była gra na płycie głównej stadionu Niwki.

W obu grupach, widać było głód piłki. W końcu mieliśmy (nieplanowaną) długą przerwę w treningach. Sama gra, to głównie walka i chęć posiadania piłki (czasem za długo). Choć bramek nie wpadło zbyt wiele, to obie po akcjach zespołowych. W pierwszej grupie - świetne, prostopadłe podanie Mrozika, wykorzystał Augustin. W drugiej - po naszym naporze, piłkę do bramki skierował Kozaczuk. Jeszcze tylko trzeba nabrać sił, żeby strzelać z daleka... ;)

Grupa pierwsza: ​Augustin, Biecki, Kania, Krupowicz, Latko, Mikołaj, Mrozik, Pajor, Richter.
Grupa druga: ​Biecki, Czech, Domagała, Konowalski, Kozaczuk, Kudera, Pukocz, Rabczak, Trzop, Zięba.

Górnik Libiąż.

Ekipę "Górników" poznaliśmy na niedawnym turnieju w Bieruniu, który z resztą wygrali. Prezentowali ciekawy futbol, dlatego chętnie umówiliśmy się na sparing na "dużym" boisku. Z przyjemnością stawiliśmy na zaproszenie.

Grupa pierwsza: ​Biecki, Czech, Domagała, Konowalski, Kozaczuk, Kudera, Pukocz, Rabczak, Trzop, Zięba.
Bardzo wartościowy test-mecz. Przeciwnicy grali szybko i agresywnie. Mimo, że walki było dużo, była bardzo fair. W nas również odezwała się "dusza wojowników", dlatego czasem "kości trzeszczały".  Za darmo nie oddawaliśmy pola walki :) Co najważniejsze, "piłkarsko" wyglądaliśmy okazale: kilkanaście stworzonych sytuacji, w których najczęściej podejmowaliśmy trafne decyzje a do ich finalizacji zabrakło niewiele. Zdobyliśmy dwie bramki. Stałe fragmenty rozegrane bardzo pomysłowo. Wszyscy zawodnicy zagrali równo i na wysokim poziomie. Współpraca, między formacjami układała się znakomicie. Grali płynnie i kolektywnie. Bardzo jestem zadowolony :)

Grupa druga: Augustin, Biecki, Krupowicz, Latko, Mikołaj, Mrozik, Pajor, Puchała, Richter.
Mimo, że przeciwnik pozwalał nam na nieco więcej niż w pierwszej części sparingu, zagraliśmy z maksymalnym zaangażowaniem. Uważna gra w obronie, pozwalała na spokojne rozgrywanie piłki przez pomocników a napastnikom na skuteczne wykańczanie akcji. Dobrze to wyglądało :) Szybkie rozgrywanie piłki, gra "skrzydłami". Brawo! :)