• autor: Erich, 2015-03-26 23:26

Liga  Okręgowa

Unia  Kosztowy   3  -  0   Rozwój  II  Katowice

bramki dla Unii: Iwan-13` Kowalski-35` Małolepszy-83`

Jak co roku długo i z nadziejami czekaliśmy na rozpoczęcie rundy wiosennej.Nasza  wzmocniona zimą drużyna  zajmuje drugie miejsce i  na początek rundy ma bardzo ciężkie mecze.Pierwszym rywalem  były rezerwy Rozwoju  które na jesień wygrały z nami 1-0. Pierwsza połowa była bardzo dobra dla kibiców którzy zobaczyli szybki i dobry mecz z dużą ilością sytuacji  i bramkami. Już w 6 min po akcji Kowala prawą  stroną i dobrym dośrodkowaniu  nowy nabytek Unii Mateusz Iwan  trafił głową w słupek  a  odpowiedź gości po kontrze lewą flanką  i wycofaniu piłki  strzał z 8 metrów obronił Potoczny.W 13 min Iwan wywalczył piłkę w środku podał na prawo do Wlazłego , ten  wycofał piłkę na 14 metr  a Iwan  ładnym strzałem  zdobył pierwszą bramkę 1-0.Unici grali wręcz koncertowo i dużo strzelali z dystansu. Kolejną okazję do interwencji bramkarz gości miał w 15 min po strzale Wilka a w 16 min po kolejnym uderzeniu Wilka piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na głowę Kowala  lecz ten trafił raz w bramkarza  a drugi raz chybił. Chwilę  potem Kohut uderzył z dystansu w słupek.Po naszej akcji kontrę wyprowadził Rozwój i Potoczny obronił strzał z bliska.Kolejną  poprzeczkę zaliczył Kowal po wyłuskaniu piłki przez Kohuta w 26 min. Wreszcie w  35 min Iwan rozegrał piłkę na prawo do Wlazłego a Robert wyłożył ją Kowalowi i było 2-0.Do przerwy nic się nie zmieniło.Druga połowa była już bardziej spokojna  nasza drużyna miała grę pod kontrola i grała  dobrze i mądrze, obrona kierowana przez Gorkiego i Ptaszka radziła sobie z atakami gości a Potoczny tylko raz popisał się ładną interwencją  po uderzeniu z wolnego w 76 min. Trzecią  bramkę zdobył  Małolepszy który wykorzystał błąd obrońcy po  strzale Iwana w poprzeczkę w  83 min i było po meczu. Tak więc zaliczyliśmy dobry start  co nieźle prognozuje przed  ciężki derbowym meczem z Pogonią Imielin.

skład Unii; Potoczny,Szymoniak-46`Adamek,Gorki,Ptaszek,Gwiazda,Kocurek-68`Małolepszy,Wilk,Iwan, Wlazło-78`Wiklak,Kohut,Kowalski-84`Demitraszek.                                                                                rezerwowi: Żymelka,Klimczak,Huzior.

skład Rozwoju; Gocyk,Mielnik,Kozłowski,Otrzonsek,Grolik,Adamczyk-83`Buja,Żemła,Wawrzyńczok-80` Nogal,Azikiewicz,Smyła-60`Płonka,Radziejewski-46`Drzymała.                                                                 rezerwowi: Colik,Bulanda,Odziemek.