R 2005 było blisko

• autor: trener mp, 2015-02-22 18:31

2 miejsce na turnieju w Szopienicach

Turniej zaczęliśmy niemrawo i chociaż Dominik w bramce nudził się okropnie to mieliśmy problemy ze zdobyciem gola grając z drugą drużyną Szopienic. Przebłysk geniuszu Kryjaka dwa ładne strzały i wygrywamy 2 : 0. W meczu z GKS Katowice było już inaczej. Szybsza gra ładne akcje Hetmański do Chebel 1 : 0 Chebel do Hetmański 2 : 0 strzał Kryjaka broni bramkarz Wilk dobija do pustej 3 : 0 i w 8' ładna indywidualna akcja Kryjaka który ustala wynik meczu 4 : 0. Trzeci mecz z AKS Mikołów to lekkie rozluźnienie wreszcie Dominik w bramce ma trochę pracy i ratuje nas przed utratą goli sami marnujemy kilka dogodnych okazji i remisujemy 0 : 0. Czwarty mecz to mecz o awans do półfinału z Orbitą Bukowno. Walka na całym parkiecie bardzo wyrównany mecz i na minutę przed końcem zabrakło koncentracji i tracimy gola przegrywając 0 : 1. Tylko dzięki zwycięstwu Orbity nad Mikołowem 1 : 0 zajmujemy drugie miejsce w grupie i gramy półfinał ze zwycięzcą drugiej grupy rewelacyjnie grającą drużyną Karola Wadowice. Pomimo że Kryjak na początku turnieju nabawił się kontuzji kolana i grał z bólem tak jak Wilk którego bolała stopa chłopcy zagrali rewelacyjnie. Dla takich meczy chce się być trenerem i patrzeć że wysiłek nie idzie na marne ale przekłada się na umiejętności chłopców a ich zaangażowanie i wola zwycięstwa niesie drużynę do finału. Ale nie było tak łatwo. W 2' król strzelców turnieju ograł dwóch naszych obrońców i zdobył gola na 0 : 1. Nie załamaliśmy się ruszyliśmy do ataku i chyba zaskoczyliśmy przeciwników bo w 3' znaleźliśmy się 3 na 1. Strzał Chebla broni bramkarz ale Wilk dobija do pustej 1 : 1. Ciśniemy ich niesamowicie i mamy pecha trafiamy w poprzeczkę w idealnej sytuacji obok słupka lub kapitalnie broni bramkarz. W 9' kapitalna akcja Hetmańskiego który wyłożył piłkę Cheblowi do pustej bramki 2 : 1 a w 10' Chebel sam kończy swoją akcję i wygrywamy awans do finału 3 : 1. Wygrywamy nie tylko na parkiecie. Bardzo dobrze zorganizowana grupa rodziców z Wadowic dopingująca z bębnem i piosenkami przegrała z naszymi rodzicami którzy głośnym kulturalnym dopingiem zagłuszyli ich całkowicie bo nawet ja stojąc pod nimi słyszałem tylko naszych kibiców którzy byli po drugiej stronie. Coś kapitalnego dzięki serdeczne i myślę że ten doping też przyczynił się do zwycięstwa chłopców. W finale spotkaliśmy się z gospodarzami pierwszą drużyną Szopienic którzy dopiero w rzutach karnych wygrali z Orbitą Bukowno. Niestety trudy tego turnieju dały o sobie znać Kacpra tak bolało kolano że prawie nie grał w ogóle Kamil który był bohaterem meczu w półfinale za co dostał statuetkę najlepszego zawodnika naszej drużyny z bolącą stopą też grał na pół gwizdka i dlatego nie potrafiliśmy uzyskać decydującej przewagi. Mecz był wyrównany i mógł się podobać a jego ozdobą był gol zdobyty przez Urbańczyka który z pod własnej bramki tak mocno kopnął piłkę że ta nad zaskoczonym bramkarzem gospodarzy wpadła do bramki 1 : 0. Niestety podobno ściany pomagają gospodarzom a w 12' trochę pomógł sędzia dyktując rzut karny za podobno zagranie ręką w naszym polu bramkowym. Remis więc o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Przyznaje się bez bicia nie ćwiczymy tego elementu i już kilka razy mieliśmy z tym problemy. Tak było też i tym razem na trzy strzały nie strzeliliśmy żadnego zawodnicy Szopienic strzelili raz i oni dostali puchar za 1 miejsce.Nam pozostał niedosyt widziałem łzy w oczach zagraliśmy kapitalny turniej włożyliśmy w niego dużo wysiłku zdrowia i ambicji dostarczyliśmy mnóstwo emocji rodzicom w opinii obserwatorów nasza gra bardzo się podobała więc wnieśliśmy kolejną cegiełkę w rozpoznawalność naszego klubu w regionie i nie tylko a doświadczenie z tego turnieju zaowocuje w przyszłości. Jeszcze nie raz będziemy świętować sukcesy i martwić się porażkami bo taki jest sport. Dziękuję Wam chłopcy dziękuję rodzicom i organizatorom turniej był na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Dla statystyków 3 miejsce zajęła drużyna Orbity pokonując 1 : 0 chyba rozbitą przez nas drużynę Karol Wadowice.

Urbańczyk - Wilk  Kryjak  Chebel  Hetmański zmiany co 4 minuty po dwóch.

Chebel  Hetmański -  Jamrozik  Stalmach

Kryjak  Wilk -  Chebel  Hetmański