bramki dla Unii: Czech x3,
Konowalski x2, Kudera x2, Pukocz x2,
Rabczak, Richter, Zając

No to postrzelaliśmy...

Przed meczem uczulałem chłopaków na potraktowanie rywala z respektem i poważne potraktowanie tego meczu. Wynik z rundy jesiennej (7-1) był dla nas korzystny, ale od tego meczu minęło pół roku i przeciwnicy na pewno tego czasu nie przespali.

Z animuszem wzięliśmy się do roboty! Już po 90 sekundach, wynik otworzył Oskar Czech po solowej akcji. Pobudzeni tym golem, poczynaliśmy sobie coraz lepiej. Worek z bramkami się rozwiązał... W 12' Igor Konowalski, przejął piłkę po nieudanym wybiciu obrony i mocnym strzałem podwyższył na 2-0. 17' to akcja duetu Pukocz - Kudera, ten drugi strzela na 3-0. Minuta 20, znowu indywidualnie Oki, 4-0. Cztery minuty później, Kamil trafia w słupek a dobitka Kacpra Richtera jest już celna, 5-0. W 28' jedna z ładniejszych akcji: Igor wrzuca na głowę Pepka, Pepek głową w porzeczkę i dobija.. Oskar. Hat-trick Okiego! 6-0.

W przerwie udaliśmy się do szatni, trochę... schłodzić głowy. Dosłownie chcieliśmy ostudzić emocje, za pomocą wody i rozmowy. Wiadomo: z "chłodną" głową gra się lepiej ;)

Druga część meczu, niemal identyczna. Prowadziliśmy grę, skutecznie kończąc akcje: indywidualnie lub zespołowo. W 35' Grzegorz Zając przejął piłkę na połowie przeciwnika, podciągnął trochę, przymierzył i strzelił nie do obrony! 7-0. Trzy minuty później Pepek bezlitośnie wykorzystał błąd defensywy gości i wepchnął piłkę do bramki. 8-0. W 40' Miki Rabczak, niczym Gareth Bale, po rajdzie przez całe boisko strzelił na 9-0, przeciwnicy tylko próbowali go gonić... W 55' i 57" zespołowymi akcjami popisują się Paweł z Igorem. Najpierw Igi asystuje Pawłowi, 10-0, potem Paweł się rewanżuje, strzela Igor. 11-0. Ostre strzelanie kończy Kamil po zagraniu Oskara. 12-0.

Mimo wysokiego wyniku, musieliśmy się mocno napracować na ten sukces. Nie odpuszczaliśmy ani minuty i całe spotkanie przebiegało pod nasze dyktando. Każda formacja miała spory w tym udział. Obrona rozbijała ataki rywali i inicjowała akcje ofensywne. Z przodu, jak widać po wyniku, bardzo skutecznie. Cieszy, że przez całe spotkanie byliśmy monolitem. Drużyną, która wspólnie pracowała i wspólnie zasłużyła na uznanie. Brawa dla wszystkich!

Unia grała w składzie:

Biecki, Czech, Konowalski, Kudera, Pajor, Pukocz, Rabczak, Richter, Zając, Zięba

ps. Dziękujemy gospodarzom Unii za super przygotowane boisko. Graliśmy na płycie głównej (po raz pierwszy w tej rundzie). Chcemy więcej! :) Za kiełbaski dziękujemy również :)