• autor: trener mp, 2014-04-06 20:28

Trampkarze 2001

Unia Kosztowy - SRS Orlik Ruda Śląska      4  :  2    [  2 : 1  ]

Bramki :  Niedbałka   Skrzydło  Gemborys  Czech

W piękne słoneczne południe rozpoczęliśmy drugą kolejkę ligi trampkarzy rocznika 2001 w grupie silniejszej 1 - 8 ale po raz pierwszy na wiosnę u siebie. Goście od początku radzili sobie bardzo dobrze spokojnie rozgrywając piłkę zmieniając stronę a wszyscy zawodnicy ładnie szukali wolnej przestrzeni aby dostać piłkę od kolegi. Wychodziło im to tylko do połowy bo później nasi zawodnicy przejmowali piłkę i my próbowaliśmy organizować akcje na bramkę przeciwnika. Udało się w 11' gdy Gemborys z prawej strony podał piłkę do środka do Niedbałki ten atakowany przez obrońcę strzelił lekko ale precyzyjnie po ziemi w róg bramki i prowadziliśmy 1 : 0. Dwie minuty później kapitalna akcja z naszej strony Niedbałka podaje do Gemborysa ten widząc otwartą przestrzeń pociągnął z piłką lewą stroną do słupka bramki ściągając bramkarza i podał wzdłuż linii bramkowej gdzie zamykał akcje Skrzydło strzelając do pustej bramki 2 : 0. W 22' tracimy bramkę z niczego podanie piłki z obrony środkiem w stronę naszej bramki spóźniony Czech próbuje przerwać akcje sam na sam ale po strzale próbuje wybić piłkę tak nieszczęśliwie że umieszcza ją w naszej bramce 2 : 1. W 25' mamy pecha po rzucie rożnym Guzik strzela głową piłka odbija się od poprzeczki od linii bramkowej nie wpada do bramki a nie ma nikogo na dobitkę i obrońca wybija na róg. po którym znów Guzik strzela obok słupka.

Druga połowa zaczęła się fatalnie bo w 1' w polu bramkowym Staśko wskoczył na plecy męczącego sie z przyjęciem górnej piłki przeciwnika i sędzia dyktuje rzut karny wykonany precyzyjnie 2 : 2. Goście poczuli krew i kilka razy zagrozili naszej bramce my trochę się pogubiliśmy i nie wyglądało to za ciekawie. Zrobiłem kilka zmian co przyniosło efekt bo w 16' Gemborys podaje do Skrzydło tak jak przy drugiej bramce ale tym razem Daniel nie  trafił do pustej bramki. Jeszcze w 17' strzał Gemborysa broni bramkarz i w 18' Kasperczyk wybija mocno piłkę z obrony Gemborys wygrywa pojedynek z bramkarzem strzelając głową nad nim 3 : 2. W 24' po rzucie wolnym wykonywanym przez Gemborysa bramkarz wypuszcza piłkę Adamczyk widząc lepiej ustawionego Czecha odsunął się od piłki a Adaś spokojnie umieścił piłkę w bramce pieczętując nasz sukces 4 : 2.

Staśko  -  Zientek  Trzop  Czech  -  Kasperczyk  Żyła  -  Gemborys  -  Skrzydło  Niedbałka

zmiennicy :  Adamczyk  Błaszczyk  Guzik  Haładus  Karwat  Stolarz