03

04-2024

R 2001 puchar zdobyty w Siemianowicach

• autor: trener mp, 2013-12-14 19:39

14.12.2013 nasza drużyna brała udział w dość mocno obsadzonym turnieju halowym w Siemianowicach. Po pokonaniu Orkanu Piekary Śląskie 2 : 1 Zantki Chorzów 5 : 2 remisie z Siemianowiczanką 1 : 1 i zwycięstwie nad Naprzodem Świętochłowice 4 : 2 zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie. Niestety popełniłem błąd źle przeczytałem rozpiskę informującą że to my gramy pierwszy półfinał i gdy nasi rywale po rozgrzewce byli już na parkiecie my spokojnie oglądaliśmy parkiet z trybun.Wezwani przez spikera z marszu zaczęliśmy grę i nie byliśmy sobą. W dodatku przeciwnicy poruszali się po parkiecie z dziwnym spokojem i dystynkcją co chyba też nas trochę uśpiło i w 4' nagle straciliśmy dwa gole a w 6' było po meczu gdy straciliśmy trzeciego gola. W całym turnieju graliśmy słabo może dlatego że nie pojechaliśmy w pełnym składzie może dlatego że myślami byliśmy przy świątecznym stole i przerwie w treningach, faktem jest że żeby nie Szymek Gemborys byłoby masakrycznie. W pierwszych meczach z Haładusem a później w dużej mierze sam rostrzygał mecze strzelając 12 z 13 bramek jakie strzeliliśmy w turnieju w tym tą najważniejszą w 2' meczu o trzecie miejsce z Siemianowiczanką. Dzięki tylu strzelonym golom został królem strzelców XI Świątecznego Turnieju Halowego Trampkarzy 2001. Cały turniej wygrała rewelacyjna drużyna Gwiazdy Ruda Śląska pokonując w finale Andaluzję Piekary Śląskie 1 : 0.