Jaka gra taki wynik

Liga  Okręgowa

Górnik 09 Mysłowice   1   -   0    Unia Kosztowy

bramka dla Górnika: Kępa-69`

Z dużej chmury mały deszcz tak można powiedzieć o meczu derbowym Unii z Górnikiem  09 Mysłowice.Na boisku było wprawdzie dużo walki  i ostrej gry lecz mało sytuacji i  dobrej piłki.Gospodarze mogli prowadzić już w 2 min po centrze z wolnego Siłkin  głową nie trafił w naszą bramkę  a  w  10 min ładny strzał z wolnego w okienko równie ładnie obronił Potoczny.Nasza drużyna osłabiona brakiem Kowalskego i Wlazły  nie miała siły ognia z przodu i mimo że po kwadransie gry opanowała środek pola to nasze akcje kończyły się na  dobre grającej  obronie Górnika lub przerywał je słabo prowadzący zawody sędzia  jak to było w sytuacji gdy Kohut wychodził sam na sam a arbiter nie wiedzieć czemu odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy.Trzeba uczciwie powiedzieć że pan sędzia mylił się w obydwie strony  i jak na debiut w okręgówce wypadł słabo.Najlepszą sytuację mieliśmy po szybkiej wymianie podań między Wilkiem i Kohutem lecz to ostatnie podanie było ciut za mocne i bramkarz Górnika zażegnał niebezpieczeństwo.Kolejna kontrowersyjna sytuacja miała miejsce na początku drugiej połowu gdy Wilk podał prostopadle do Kohuta a liniowy zasygnalizował spalonego  co nawet kibice z Mysłowic skwitowali śmiechem bo Kohut w momencie podania był dobry metr  za obrońcą gospodarzy( ten sam liniowy podniósł spalonego gospodarzom w 1 połowie przy wybiciu bramkarza z piątki a że w takim wypadku nie ma spalonego uczą już na pierwszych kursach).Mecz w dalszym ciągu był bardzo ostry lecz nasza była wolniejsza od gospodarzy i było to widać w faulach i ilości żółtych kartek.Kluczowa sytuacja miała miejsce w 69` gdy gospodarze wykonywali aut i bardzo łatwo dostali się w nasze pole karne gdzie napastnik  gospodarzy oddając strzał trafił w rękę Szymoniaka a sędzia wskazał na  rzut karny zanim piłka minęła linię  bramkową  a następnie widząc ze piłka wtoczyła się do bramki  zagwizdał ponownie wskazując na środek boiska co widać na filmie.Po zasięgnięciu opinii fachowców dowiedziałem się że w takim wypadku nie ma odwołania po odgwizdaniu rzutu karnego musi on być wykonany i arbiter popełnił w tym wypadku duży błąd.Mimo  straty gola gra naszej drużyny do kończ spotkania niewiele się zmieniła i mimo  że próbowaliśmy atakować to były to  próby marne i bez efektów.Tak więc mimo dużej kontrowersji przy bramce  gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo bo po prostu bardziej o nie walczyli.Teraz nastąpi przerwa i trzeba mieć nadzieję że nasza drużyna dobrze przygotuje się do wiosny bo po jesieni jak to się mówi szału nie ma.

skład  Górnika 09: Sitko,Grzybek,Żemlok,Dylewski,Augustyn,Ryczan,Kepa,Siłkin-80`Bryk,Wiklak-90`           Bywalec,Kowalski-85`Bogdański,Kurtok-66`Zdeb.                                                                                       rezerwowi: Bogacki,Dudek,Bacia.

skład Unii: Potoczny,Adamek,Syćko,Marko-85`Mastalerz,Szymoniak,Demitraszek-71`Kiec,Wilk.T,Kohut,      Tracz,Braksator,Rak                                                                                                                               rezerwowi: Sidło,Jędyk,Kowalski,Śmigiel,Wilk.H.

autor: ~kierownik nr 2 2013-11-17 13:34:09

avatar Mecz derbowy był bezbarwny i słaby sędziowie mylili się raz po raz ale po akcji mysłowiczan sędzia dał popis gdy po dośrodkowywaniu że skrzydła obrońca unii dotkną piłkę ręką sędzia najpierw skazał na rzut karny a gdy piłka przekroczyła linie bramki sędzia zmienił zdanie to było kontrowersyjna sytuacja a co do naszej gry było nie poukładane ,słabe i bez walki .Dużo było fauli i pomyłek sędziów . Moja ocena nie podobało mi się

autor: ~kibic 2013-11-18 17:41:59

avatar Mecz jak najbardziej na remis nie powinno być bramki lecz karny. Sędziowie do wymiany napewno nie powinno takich być

autor: ~kibic 2 2013-11-19 10:16:25

avatar Co do meczu to widać było tylko walkę i nic po za tym.Gospodarze mieli więcej dogodnych sytuacji niż goście i walecznością oraz ambicją udało się im wygrać mecz.
Jeżeli chodzi o bramkę gdzie piszą jedni i drudzy to filmik z sytuacją bramkową oglądałem klatkę po klatce i jak dla mnie sędzie podjął prawidłową decyzję gwizdek nie spowodował u bramkarza jego dezorientacji a gwizdek był na tyle długi że na samym jego końcu pika była już w bramce. Co nie świadczy o tym że powinien zachować zimną krew i poczekać jeszcze chwile z gwizdkiem.

autor: ~Erich 2013-11-19 14:24:37

avatar Do kibica 2 kolego poczytaj przepisy, jeżeli odgwizdał rzut karny to musi on być wykonany to raz a dwa sędzia zagwizdał dwa razy pierwszy raz karnego a drugi raz na środek czy to jest twoim zdaniem prawidłowa decyzja-pozdro.

autor: ~greg 2013-11-19 16:12:21

avatar Sędzia popsuł nam święto, ale bramka mimo, iź nieprawidłowa, padła zgodnie z "duchem gry". Chodzi o to, że gdyby zawody sędziował arbiter z prawdziwego zdarzenia to gol padłby, bo sędzia po prostu nie gwizdnąłby karnego. Jednak na wynik miały moim zdaniem wpływ inne, skandaliczne decyzje rozjemcy spotkania. Żeby tylko przypomnieć "spalony" i "ofensywny faul" wychodzącego na czystą pozycję Darka Kohuta. I tu powstaje pytanie bez odpowiedzi: jak można wyznaczyć trójkę debiutantów na mecz derbowy, który wiadomo, że niesie podwyższoną dawkę emocji. A tak na koniec to .. chyba rzeczywiście wygrała drużyna która miała więcej szans bramkowych. Gratulacje.