Po prostu wygrali lepsi

Śląsk Świętochłowice  1  -  4  Unia Kosztowy

bramka dla Śląska: Świerczyna-54`

bramki dla Unii: Tracz-1`(k),Braksator-56`,Demitraszek-69`,Kohut-72`

Mecz ostatniej jesiennej kolejki ( gramy jeszcze jeden mecz z wiosny) nasza drużyna rozgrywała w Świętochłowicach i była zdecydowanym faworytem tego spotkania co było widać na boisku.Już pierwsza akcja przyniosła nam gola z karnego Tracza po faulu na Braksatorze w 1 min.Kolejne minuty potwierdzały naszą dominację  lecz również nieco nonszalancji takiej jak przy rozegraniu piłki pod naszą bramką i błędzie Potocznego i Śmigla  po którym napastnik gospodarzy nie trafił do bramki.Akcje Unii były składne grane skrzydłami  i brakowało tylko wykończenia  pod bramką .Dobre sytuacje  zmarnowali: Wlazło którego strzał  obronił bramkarz,Demitraszek trafił w słupek, później znowu bramkarz wygrał pojedynek z Braksatorem, następnie bramkarz gospodarzy obronił strzały Wlazłego i Wilka oraz na koniec pierwszej połowy była niecelna główka Raka.Gospodarze ograniczali się do obrony i nie mieli żadnych sytuacji bramkowych. Druga połowa rozpoczęła się od faulu na Wlazłym na 17 metrze lecz strzał z wolnego trafił w mur.W  54 min  niespodziewanie Śląsk doprowadził do wyrównania po po małej przebitce w naszym polu karnym napastnik gospodarzy oddał kapitalny strzał po którym piłka  wpadła za plecy Potocznego i był remis.To było jednak wszystko na co było  stać gospodarzy tego dnia bo już dwie min później po podaniu Adamka do Wlazłego ,Robert kapitalnie wrzucił piłkę do Braksatora i strzał z bliska był tylko formalnością 1-2.W 65 min kolejną setkę zmarnował Wlazło po podaniu Kohuta przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.Co się odwlecze to nie uciecze  jak mówi przysłowie i już w 69 min po akcji lewą stroną i strzale Raka bramkarz wypluł piłkę a Demitraszek z bliska podwyższył wynik na 1-3.Gospodarzy dobił  Kohut w 72 min po akcji Braksatora I Wlazłego  który spokojnie wykorzystał  sam na sam.Od tego momentu nasza drużyna grała na luzie i również w drugiej połowie sprokurowała sobie niebezpieczną sytuację pod bramką na szczęście wyjaśnił ją Tracz.Była to więc pewna i spokojna wygrana lecz mam nadzieję że nie uśpi to naszej drużyny przed arcyważnym meczem derbowy z Górnikiem 09 który czeka nas w najbliższą sobotę.

skład Unii: Potoczny,Adamek,Tracz-80`Marko,Syćko,Szymoniak,Demitraszek-75`Kiec,Wilk.T,Wlazło,           Śmigiel-55`Kohut,Braksator,Rak-78`Mastalerz                                                                                            rezerwowi: Sidło,Jędyk,Wilk.H

skład Śląska: Wójcik,Mołas,Barczak,Kuzia,Kubicki,Nowak,Śpiołek,Wycisk,Pszonak,Grzegorczuk-57`          Sowiński,Świerczyna.                                                                                                                             rezerwowi: Heisig,Wasiak,Tukaj.

autor: ~kierownik nr 2 2013-11-10 14:52:11

avatar Ocena po 15 kolejkach.Patrząc na wyniki unii kosztowy mogę być prawie zadowolony gdyby nie straty punktów z Rozwojem, Zawierciem i z Wirkiem ale mieliśmy też zadowalające wyniki jak w Imielinie czy u siebie z Mysłowicami piąte miejsce jak dla mnie zadowala ale wiem że stać ich na więcej i czekam z niecierpliwością na rundę wiosenną .