Jak grasz tak masz

Liga   Okręgowa

Warta Zawiercie  3  - 1  Unia Kosztowy

bramki dla Warty:Sołtyski.D-21`Mąka-50` Sołtyski.M-63`

bramka dla Unii: Tracz-88` (k)

Ciężko jest zdobyć jakieś   punkty grając dobrze  na wyjeździe tylko 20 minut, a właśnie tyle czasu nasza drużyna grała nieźle na boisku jednego z faworytów ligi Warty Zawiercie. Z powodu ważnej uroczystości rodzinnej  naszego kamerzysty niestety nie będzie filmu z tego meczu lub jak kto woli może i dobrze. Już w 4 min mogliśmy przegrywać po błędzie naszych zawodników strzał z bliska obronił nogami Potoczny. Dwie minuty później mieliśmy jedyną  dobrą okazję w tym okresie gry kiedy to po akcji Kowala i Wlazłego strzał tego drugiego trafił w słupek. Gospodarze zdominowali środek boiska szybko grali piłką i po akcjach skrzydłami dostawali się pod naszą bramkę. Warta dopięła swego w 21 min po akcji prawą stroną i płaskim dośrodkowaniu strzał z 7 mera po rękach Potocznego ląduje w siatce. Po zdobyciu prowadzenia mecz się wyrównał, a z upływem czasu zdobyliśmy lekką przewagę. W tym okresie gry mieliśmy dwie dobre sytuacje. Najpierw po akcji Braksatora gospodarze źle wybili piłkę lecz strzał Kowala nie trafił do ramki a  w 43 min po długim wybiciu Potoka Kowal przegrał sam na sam z bramkarzem Warty. Druga połowa była już dużo gorsza w naszym wykonaniu choć mieliśmy też dwie sytuacje. Najpierw jednak gospodarze zdobyli drugiego gola w 50 min naszej stracie akcji lewą stroną i wycofaniu piłki mocny strzał napastnika trafił przy słupku do naszej  siatki 2-0. Mogliśmy odpowiedzieć już 3 min później po centrze z lewej strony Kowala Syćko głową trafił w słupek. Gospodarze grali bardzo mądrze długo utrzymywali się przy piłce a nasi chłopcy musieli za nią biegać tracąc siły. W 56 min powinno być 3-0  gdy po kolejnej  akcji lewą stroną i płaskim podaniu  do środka napastnik Warty był sam  na 5 metrze przed ramką lecz jego strzał obronił Potok który poza Braksatorem i  Adamkiem byli wyróżniającymi się zawodnikami Unii. Po raz trzeci  piłka wpadła do naszej bramki w 63 min znowu po akcji lewą stroną i wycofaniu piłki na 15 metr bomba zawodnika Warty trafiła w okienko naszej bramki. Po zdobyciu trzeciego gola gospodarze grali spokojnie i kontrolowali przebieg meczu  choć nie ustrzegli się dwóch błędów. Pierwszy błąd w 72 min to złe podanie do bramkarza które przejął Kowal i zepsuł, a drugi miał miejsce w 88 min gdy obrońca sfaulował w polu karnym Wlazłego i Tracz z karnego zdobył bramkę. Trzeba uczciwie powiedzieć że wygrana Warty była jak najbardziej zasłużona  gdyż gospodarze byli drużyną lepszą bardziej poukładaną i mądrzejszą  oraz mieć nadzieję że za tydzień uda się zmazać plamę w meczu z Pionierem Ujejsce.

skład Warty: Cogiel,Białek Majchrzak,Sołtysik.M,Grim-78`Cholewka,Ziaja,Kozłowski,Sołtysik.D-80`Leks,       Mąka,Kukułka-69`Karpiński,Radosz-70`Dobrowolski.                                                                                   rezerwowi:Gajewski,Przygodziński,Szlenk.

skład Unii; Potoczny,Adamek,Tracz,Syćko-70`Rak,Braksator,Kiec-75`Jędyk,Kohut-57`Marko,Szymoniak-57` Bruź,Wilk.T,Kowalski,Wlazło.                                                                                                                   rezerwowi: Sidło,Gwiazda,Wilk.H