Liga Okręgowa

Unia Kosztowy  6  -  2  TP Jastrząb Bielszowice

bramki dla Unii: Wlazło-27` i 28`Kowalski-33` 51` i 69`Demitraszek-23`

bramki dla Jastrzębia: Gusiak39` Janiak-80` (k)

Mecz z ostatnim w tabeli Jastrzębiem Bielszowice był  z gatunku tych w którym każdy inny wynik niż nasza wysoka wygrana odebrano by jako niespodziankę.Jednak początek wcale na to nie wskazywał.Goście grali agresywnie podeszli wysoko i próbowali zagrozić naszej bramce.Mieli ku temu dwie doskonałe okazje najpierw w 19 min napastnik gości wpadł w nasze pole karne wycofał piłkę lecz jego kolega nie trafił w bramkę z 8 metrów, a dwie minuty później po dośrodkowaniu z wolnego główkę zawodnika Jastrzębia  z 6 metrów kapitalnie obronił Potoczny.Potem nastąpiło 10 minut które rozbiło gości.Strzelanie Unitów rozpoczął Demitraszek który po prostopadłym podaniu Wlazłego spokojnie strzelił na 1-0 w 23 min.Na 2-0 podwyższył Wlazło po płaskim dośrodkowaniu Szymoniaka w 27 min a minutę później znowu Wlazło podwyższył na 3-0 po zagraniu Kowala.Goście jeszcze nie ochłonęli i  w 33 min było 4-0 po  akcji Wilka i Demitraszka  bramkę zdobył Kowalski.Drużyna z Bielszowic walczyła jednak ambitnie i w 39 min zdobyła bramkę po dośrodkowaniu i strzale głową.Druga połowa była wolniejsza i w pełni pod kontrola naszej drużyny lecz szwankowała skuteczność.Dwie kolejne bramki zdobyliśmy po stałych fragmentach gry.Piąty gol padł po centrze Wilka z wolnego którą głową zakończył Kowalski, a bramkę na 6-1 znowu zdobył Kowal i ponownie po centrze Wilka jednak tym razem dośrodkowanie było z rogu a strzał Tracza odbił się od głowy Kowala i piłka wpadła do bramki gości.Rozluźnienie w końcówce kosztowało nas najpierw stratę drugiej bramki z karnego po faulu Jędyka a następnie samego Jędyka który po wybiciu piłki zobaczył drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę.Grając w osłabieniu Unici nadal kontrolowali mecz i jak wspomniałem wyżej mieli jeszcze swoje sytuacje  lecz bez efektu bramkowego.Tak więc nasza drużyna wygrała mecz który musiała wygrać i zobaczymy jak poradzi sobie za tydzień  na ciężkim terenie Warty w Zawierciu.

skład Unii: Potoczny,Jędyk,Tracz ,Syćko,Szymoniak-66`Marko,Kohut,Wilk.T,Demitraszek-50`Kiec, Braksator,Wlazło-46`Bruź,Kowalski-85`Rak                                                                                               rezerwowi:Sidło,Śmigiel,Wilk.H

skład  Jastrzębia:Śmigała.M,Łukasik.T-74`Sikora,,Mikuła,Szymański-67`Śmigała.T,Skudlik,Kaczmarek-33`   Łukasik.J,Kubiak,Henisz,Janiak,Guśtak,Foryś                                                                                          rezerwowi:Skudlik.