Unia'03 Kosztowy na Stadionie Narodowym!

• autor: jac, 2013-09-09 22:19

Dzień po meczu Polska - Czarnogóra, pięciu naszych zawodników: Oskar Czech, Igor Konowalski, Kamil Kudera, Bartek Pajor i Mikołaj Rabczak, odbyli trening na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach zwieńczenia letnich obozów piłkarskich Fundacji POLISH SOCCER SKILLS.

więcej w rozwinięciu

nowa-galeria-4881341.jpg nowa-galeria-4881355.jpg nowa-galeria-4881360.jpg

W treningu zorganizowanym przez Fundację Polish Soccer Skills uczestniczyło 300 młodych piłkarzy z całej Polski spośród 1500 uczestników obozów Lato 2013. Zajęcia obejmowały trening techniki piłkarskiej w grupach czteroosobowych - który jest jednym z fundamentów systemu szkoleniowego Polish Soccer Skills, trening prewencyjny oraz gry prowadzone przez hiszpańskich szkoleniowców. Było też zwiedzanie Stadionu Narodowego i muzeum, a rodzice i bliscy młodych zawodników oglądali trening z trybuny VIP.

Gry hiszpańskie prowadził Miguel Angel Martinez, selekcjoner młodzieżowych reprezentacji hiszpańskich, który trenuje między innymi syna Zinedine Zidane oraz Fernando Zambrano, dyrektor techniczny Madryckiej Federacji Piłki Nożnej i były trener m.in. Atletico Madryt.

Trening prewencyjny prowadził mistrz Świata i Europy, aktualny współrekordzista Polski w sztafecie 4 x 400 m – Robert Maćkowiak.

Zajęcia techniki piłkarskiej w czwórkach, prowadzili licencjonowani trenerzy Polish Soccer Skills. Uprzednio kończąc kurs oraz po odbyciu dwutygodniowego stażu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale zasiliłem szeregi kadry PSS.

Wrażenia, z samego treningu, są nie do opisania i najlepiej spytać chłopaków jak oni to odczuwali. Też miałem dreszcze kiedy po raz pierwszy wszedłem na murawę stadionu. A miałem przyjemność przebywać tam i trenować tam prawie pięć godzin! :) Trochę się pochwalę i powiem: strzeliłem bramkę na Narodowym! ;) fakt, była pusta, ale to był niezły wolej z 20m i pierwszy strzał na bramkę :) Nie mogłem sobie odmówić takiej przyjemności..

Niewielką część emocji postaram oddać zamieszczając kilka zdjęć w galerii.

Więcej o samym projekcie Polish Soccer Skills dowiecie się ze strony:

jestem również do dyspozycji i chętnie udzielę wszelkich informacji o systemie szkolenia według hiszpańskiej metodologii Polish Soccer Sklills.

Zapraszam!

Jacek Konowalski

autor: ~Kibic z Kosztow 2013-09-09 23:18:07

avatar Brawo za inicjatywę , zaangażoweanie i pasje,
Brawo przede wszystkim za otwartość intelektualna i szerokie horyzonty. Gwarantuje to bowiem ze Akademia Piłkarska Allecco w Kosztowach będzie czymś więcej niż kolejną "szkółką piłkarską" .