04-2024

R 2001 opis sparingu zbiórka na mecz 12.00

• autor: trener mp, 2013-08-29 17:57

Zagłębie Sosnowiec  -  Unia Kosztowy    5 : 0  [  4 : 0  ]

Na mecz z Zagłębiem wyszliśmy jakby każdy z chłopców miał do nóg przywiązane odważniki z ołowiem. Przy szybko poruszających się zawodnikach gospodarzy trzeba dużo biegac lub mieć idealną technikę nam brakowało obu czynników. Niektórzy byli jeszcze na wakacjach a przy takim przeciwniku brak chociaż jednego zawodnika może spowodować katastrofę i taka nastąpiła właśnie w I połowie. Już w 2' nizdecydowanie Staśko w bramce wykorzystał zawodnik Zagłębia podając do środka gdzie nie kryty zawodnik strzelił do pustej bramki 0 : 1. Troszkę się obudziliśmy i w 10' Kordjaka strzela tuż obok spojenia  a w 11' Gemborys lekko obok słupka. Niestety w 12' znów usneliśmy strzał z rzutu wolnego piłka trafia w słupek ale do piłki ruszył tylko przeciwnik i nie miał problemu z ulokowaniem jej w naszej bramce 0 : 2. Kuriozalna bramka wpadła w 15' gdy zawodnik Zagłębia z połowy boiska mijał trzech naszych zawodników jak tyczki na treningu i zdobył trzeciego gola. W 24' ten sam zawodnik wygrał pojedynek bark w bark z Adamczykiem i na przerwę schodziliśmy przegrywając 0 : 4.

W drugiej połowie zaczęliśmy grać bardziej agresywnie co przyniosło wyrównaną grę i gdyby nie spóźniona reakcja Poloczka i wykorzystany rzut karny wyglądało to całkiem nieźle. W końcówce meczu gdy u gospodarzy pojawił się drugi skład mogliśmy spokojnie zdobyć kilka bramek a dlaczego nie wykorzystaliśmy idealnych sytuacji podbramkowych to jest tajemnicą tych co je zmarnowali.

Na tle dobrej ale nie rewelacyjnej drużyny Zagłębia wypadliśmy bardzo słabo myślę że po łatwym zwycięstwie nad AKS Niwką czas aby zastanowić sie nad swoim zaangażowaniem na meczu wyciągnięciem wniosków z gry i w sobotę na pierwszym meczu mistrzowskim z większą wiarą i ambicją powalczyć o lepszą grę a co za tym idzie osiągnięcie lepszego wyniku.

W sobotę zbiórka w klubie o godzinie 12.00 zrobimy zdjęcia każdemu zawodnikowi i grupowe aby zaktualizować naszą stonę internetową. Proszę o punktualne przybycie wszystkich zawodników zgłoszonych do rozgrywek rocznika 2001 / 2002 na sezon 2013 / 2014.