Liga Okręgowa

Unia Kosztowy 5 - 1 Strażak Mierzęcice

bramka dla Strażaka: Luty-18`

bramki dla Unii: Tracz-57`, Wlazło74`, Kowalski-68` 81` 84`'

W piękne  słoneczne  popołudnie nasza drużyna  rozgrywała  mecz trzeciej  kolejki z Strażakiem  Mierzęcice  i  chyba ta pogoda tak uśpiła naszą drużynę że  o  pierwszej  połowie  w naszym  wykonaniu  można powiedzieć tylko tyle  że  się  odbyła. Mimo  osłabienia brakiem  z  różnych powodów:Kohuta, Demitraszka i Jędyka  to przy szerokiej  kadrze byliśmy faworytami tego  meczu.Tymczasem  w pierwszej  połowie  wyglądało to  tak  jakby nas nie było na boisku.Nasi  zawodnicy grali wolno , ociężale  i  bardzo  niedokładnie  natomiast goście kierowani przez byłego zawodnika Górnika Wesoła Jarka Lutego  zawężali pole gry opanowali  środek  boiska i wymieniali  między sobą dużo celnych  podań.Jak zauważył nasz były trener obecny na meczu nie potrafiliśmy wymienić trzech dokładnych  podań.Skończyło się to dla nas kiepsko w  18 min kiedy tu właśnie Luty  przebiegł  z  piłką  kilkanaście  metrów i  pięknym strzałem  z 20  metra  trafił  w okienko  naszej  bramki.Niebezpiecznie  pod  bramką gości zrobiło się dopiero w 43 min po akcji Wlazłego prawą stroną lecz wycofana piłka na 6 metr została wybita a w 45 min oddaliśmy pierwszy niecelny zresztą strzał n a bramkę gości i była przerwa.Początek drugiej połowy wyglądał podobnie lecz na nasze szczęście  dość  szybko bo w 57 min zdobyliśmy gola za sprawą  dośrodkowania  Wilka i celnej główki Tracza 1-1.Trzy minuty później trener dokonał dwóch zmian i  na boisko weszli Bruź i debiutujący w Unii Kiec.Wejście Bruzia  rozruszało naszą drużynę a goście w oczach  opadali z sił.Drugą bramkę zdobyliśmy w 68 min po wywalczeniu  piłki przez Bruzia i ograniu obrońcy Bojan wyłożył piłkę Kowalowi a ten uderzył z 15 metrów i było 2-1.Od tego momentu nasi chłopcy panowali na boisku i coraz częściej zagrażali bramce gości,Bardzo ładną akcję w 68 min rozpoczęli  szybką wymiana Braksator z Kiecem następnie Sergiusz podał do Bojana  a po prostopadłym podaniu tego ostatniego Wlazło mimo asysty obrońcy pakuje piłkę do bramki 3-1.Goście w tym momencie leżeli już na łopatkach a  wtedy jeszcze Kowal dołożył dwa trafienia.Najpierw  w  81 min  efektownym szczupakiem  wykończył dokładna centrę Wlazłego a następnie w  84 min po odzyskaniu piłki  przez Wlazłego  minął obrońcę  oraz  bramkarza i spokojnie ustalił wynik meczu 5-1. Jak powiedział w trakcie trwania pierwszej połowy Greg jeżeli nasza drużyna wygra ten mecz to świadczyć to będzie o tym iż mimo słabszej dyspozycji w danym dniu  jest na tyle silna by wygrywać  takie  właśnie  mecze a ja mam nadzieję że miał rację.

skład Unii: Potoczny,Adamek,Syćko,Tracz,Szymoniak-60`Bruź, Śmigiel- 60`Kiec,Wilk.T,Marko-67`Braksator   Jaworski-72`Mastalerz,Wlazło,Kowalski.                                                                                    rezerwowi: Sidło,Wilk.H,Gwiazda.

skład  Strażaka: Krygier,Zdun,Marcińczyk,Miśkiewicz,Jarka,Miodek-82`Piotrowski,Luty,Jaskuła,Wolny         Małota-80`Klimczyk,Dramski.                                                                                                                    rezerwowi: Mańdok,Kozieł,Goryczka.