III edycja Małej Ligi Małopolskiej

• autor: usrus, 2013-05-03 21:36

V miejsce w Bukownie

W świąteczny piątek pojechaliśmy do Bukowna na zaproszenie Stowarzyszenia Orbita, by wziąć udział w III edycji Małej Ligi Małopolskiej.

Dwanaście drużyn zostało podzielonych na trzy grupy.

Gr A: Orbita Bukowno, Unia Kosztowy, Słowik Olkusz, Piast Skawina

Gr B: MUKP Dąbrowa Górnicza, Krakus Nowa Huta, Szczakowianka Jaworzno, Orbita Bukowno

Gr C: Ruch Chorzów, Silent Dąbrowa Górnicza, Orbita Bukowno 2004, WAP Wolbrom

Unia Kosztowy   1:3   Orbita Bukowno

Na turniej przyjechaliśmy punktualnie, ale na mecz otwarcia wyszliśmy mentalnie nieco spóźnieni. Początek należał do Orbity która wykorzystała nasze gapiostwo przed polem karnym i mocnym strzałem objęła prowadzenie, pomimo, że cały nasz zespół był przed piłką. Ten gol otrzeźwił nieco naszych chłopców i zaczęli grać odważniej. Presing wywarty na bramkarzu gospodarzy spowodował jego niefortunne wybicie piłki, ale w ten sposób, że trafił w swojego zawodnika, a piłka wpadła do jego własnej bramki. Druga bramka dla Orbity padła po kuriozalnej sytuacji. Nasz bramkarz Grzesiu Zając nieprzepisowo interweniował przed polem karnym i został usunięty z boiska. Do bramki wszedł Mikołaj Rabczak. Sędzia zezwolił na wykonywanie rzutu wolnego, pomimo, że Miki zakładał jeszcze rękawice bramkarskie. Piłka wpadła do siatki obok zdezorientowanego bramkarza,  a sędzia niepomny na nasze uwagi wskazał na środek. Trzecia bramka to efekt kontrataku Orbity. W tym meczu dużo serca w grę włożył Paweł Pukocz, a szczególnie Mateusz Zięba, który doskonale radził sobie z napastnikami Orbity.

Unia Kosztowy   0:2   Słowik Olkusz

Formuła turnieju przewidywała, ze do finałowej rozgrywki awansują zwycięzcy grup i jedna drużyna z najlepszym bilansem punktowo-bramkowym z drugiego miejsca. Chłopcy nie popełnili błędu z pierwszego meczu i z wiarą w zwycięstwo wyszli na boisko. Mecz roztrzygnęły dwie bramki Kamila Kudery. Doskonale wykorzystał sytuacje sam na sam z olkuskim bramkarzem.

Unia Kosztowy   2:1   Piast Skawina

Odpowiednia mobilizacja została utzrymana także w trzecim grupowym meczu. Świetne dwa dośrodkowania Kamila Kudery na bramki zamienił Paweł Pukocz. Nic nie zmieniła w naszej gra stracona bramka. Chłopcy dalej atakowali, ale nie potrafili udokumentować przewagi dalszymi bramkami.

Tabela po fazie grupowej

Gr A                                           Gr B                                           Gr C

Orbita Bukowno                   Szczakowianka Jaworzno                 Ruch Chorzów

Unia Kosztowy                    MUKP Dąbrowa Górnicza           Orbita Bukowno 2004

Słowik Olkusz                          Orbita Bukowno B                Silent Dąbrowa Górnicza

Piast Skawina                          Krakus Nowa Huta                       WAP Wolbrom

NIe awansowaliśmy do finałowej czwórki przez niekorzystny bilans bramkowy. Stawkę finalistów uzupełniła drużyna MUKP (dwukrotny zwycięzca tej imprezy w poprzednich latach). Nam pozostała walka o miejsca 5-8

Unia Kosztowy   2:2    Silent Dąbrowa Górnicza

(karne 2:1)

Tylko zwycięstwo dawało szansę gry o miejsce piąte. Dąbrowianie z animuszem ruszyli na nasz zespół i ich ataki przełożyły się na bramkę. Do remisu doprowadził najlepszy w tym spotkaniu Oskar Czech. Wyłuskał piłkę obrońcy i pomknął na bramkę finalizując swoją akcję celnym strzałem przy słupku. Silent ponownie objął prowadzenie, ale niefrasobliwość bramkarza przeciwnika wykorzystał Paweł Pukocz. Zadrżało nam serce przy jednej sytuacji, kiedy to piłka lobem leciała pod poprzeczkę bramki, a Miki (jeden z najniższych w naszym zespole) podbił piłkę w górę i złapał ją ratując nasz zespół przed utratą gola. Mecz zakończył się remisem i rostrzygnąć o zwycięstwie miały rzuty karne.

Orbita - Grzesiu Broni

Unia - Paweł nad poprzeczką

Orbita - gol

Unia - Kamil strzela nie do brony

Orbita - pudłuje

Unia - Oskar strzał obok słupka

Orbita - Grześiu broni

Unia - Mateusz strzela od poprzeczki do bramki.

Następnie główną rolę w turnieju odegrała aura. Z powodu ulewy nad stadionem MOSiRU mecze o miejsca 5-12 nie zostały rozegrane. Dokńoczono na grząskim boisku mecze finałowe.

Klasyfikacja Końcowa:

1. MUKP Dąbrowa Górnicza (trzeci raz z rzędu wygrywa Małą Ligę Małopolską)

2. Ruch Chorzów

3. Szczakowianka Jaworzno

4. Orbita Bukowno

5-6. Unia Kosztowy

Orbita Bukowno 2004

7-8. Silent Dąbrowa Górnicza

Orbita Bukowno B

9-12. Krakus Nowa Huta

Piast Skawina

Słowik Olkusz

WAP Wolbrom

Dziękujemy organizatorom turieju za zaproszenie i nawet pomimo nie najlepszej pogody przywieźliśmy ze sobą miłe wspomnienia. Za grę w turnieju chciałbym pochwalić wszystkich, ale wyróżnic chciałem Oskara, Pawła i Mateusza.

Unia grała w składzie: Zając Grzesiek, Pukocz Paweł, Kudera kamil, Czech Oskar, Rabczak Mikołaj, Pajor Bartek, Konowalski Igor, Kupka Jasiu, Zięba Mateusz