Aktualności

R 2001/02 kolejny puchar

• autor: trener mp, 2013-03-24 18:03

Trzecie miejsce w IV turnieju Karola Kossoka

Bramki : Gemborys - 7 [ król strzelców ] Kordjaka  Żyła  Guzik  Adamczyk  Skrzydło

Z jednej strony bardzo się cieszę z kolejnego sukcesu że w dość mocno obsadzonym turnieju zajęliśmy 3 miejsce z drugiej strony zaczyna mi dokuczać syndrom trzeciego miejsca. W pierwszym sezonie rozgrywek zajęliśmy 3 miejsce na półmetku drugiego sezonu jesteśmy na 3 miejscu ostatnio w halowym turnieju w Siemianowicach 3 miejsce teraz znów trzecie.Ale po kolei. Graliśmy na połowie boiska ze sztuczną trawą wszerz boiska 6 + bramkarz 15 minut. Mróz minus 6 stopni i piękne słońce. Ponieważ nie przyjechały dwie drużyny Warta Zawiercie i Unia Racibórz gospodarze wystawili drugą drużynę i graliśmy w dwóch grupach w jedne 4 w drugiej 5 zespołów. My wylosowaliśmy grupę z 4 zespołami więc w eliminacjach czekało nas rozegranie trzech spotkań. Pierwszy mecz z Akademią Piłkarską Hajto Milówka zaczął się dla nas fantastycznie bo już w 1' Gemborys mocnym strzałem w róg bramki dał nam prowadzenie 1 : 0. W 3' dynamiczna akcja lewą stroną Kordjaki precyzyjny strzał 2 : 0. W 7' po rzucie rożnym obrońca wybija piłkę przed pole bramkowe tam czekał już Żyła kapitalne uderzenie pod poprzeczkę 3 : 0. W 9' indywidualna akcja Gemborysa który z własnej połowy wyszedł z piłką i sam na sam z bramkarzem strzelił obok niego 4 : 0. W 12' błąd bramkarza który wyrzucił piłkę prosto pod nogi Guzika ten nie zwykł marnować takich sytuacji więc mecz wygraliśmy 5 : 0. Ponieważ drużyna Progres Kraków a właściwie szkółka piłkarska Hutnika Kraków rozbiła FC Katowice 8 : 0 wiadomo było że będziemy walczyć z nimi o pierwsze miejsce. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany i my i oni zmarnowali kilka sytuacji do zdobycia gola ale w 8' Adamczyk zapomniał że nie gramy na spalone i zostawił przeciwnika przed Staśko bez krycia a ten precyzyjnym strzałem zdobył gola i przegraliśmy 1 : 0. Mecz z FC Katowice był bardzo dramatyczny bo chociaż nawet remis dawał nam wyjście z grupy z drugiegi miejsca to bardzo chcieliśmy wygrać ale do 11' nie potrafiliśmy sforsować szczelnej obrony przeciwnika. Wreszcie Gemborys zdecydował się na indywidualną akcję minął obrońcę i strzelił gola na 1 : 0. W 14' w polu bramkowym faulowany jest Kordjaka a rzut karny wykorzestał Adamczyk ustalając wynik meczu 2 : 0. W drugiej grupie rządziła drużyna Rakowa Częstochowa zdobywając 12 goli tracąc tylko jednego ale w decydującym starciu o pierwsze miejsce w grupie z Rekordem Bielsko Biała toczyła zacięty i wyrównany pojedynek strzelając gola na 2 : 0 równo z końcowym gwizdkiem. Właśnie z Rakowem zmierzyliśmy się w walce o finał. Szczęście nie było po naszej stronie mieliśmy lekką przewagę Gemborys dwa razy sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał tych sytuacji ale w 10' kapitalnie uderzył z rzutu wolnego bramkarz był bez szans i prowadziliśmy 1 : 0. Minutę do końca meczu sędzia podyktował faul piłka uderzona prawie z połowy boiska wpadła między rękami Staśko i mecz skończył się remisem 1 : 1. Rzuty karne zaczęły się fatalnie bo Adamczyk strzelił obok słupka i przegrywaliśmy 0 : 1 w drugiej serii Gemborys strzelił i było 1 : 2 zawodnik Rakowa ustawił piłkę na 9 metrze strzelił w róg Staśko z wyczuciem rzucił się w kierunku uderzenia końcami palcy dotknął piłkę która trafiła w słupek następnie w jego głowę i wpadła do bramki koniec marzeń o finale. Mecz o trzecie miejsce to popis skuteczności Gemborysa najpierw po podaniu Skrzydło a później dwukrotnie sam na sam z bramkarzem strzela trzy gole i prowadzimy 3 : 0. Jeszcze po podaniu Haładusa Skrzydło strzela gola na 4 : 0 i w ostatniej minucie meczu tracimy gola na 4 : 1 i wygrywamy mecz o trzecie miejsce z Rekordem Bielsko Biała który w zaciętym pojedynku o finał przegrał minimalnie z Progresem Kraków 2 : 1. Finał to pokaz dobrego futbolu szybkie akcje walka i determinacja mnie osobiście lepiej podobała się drużyna Progres Kraków ale to Raków Częstochowa wykazał się lepszym cwaniactwem boiskowym i po indywidualnej akcji kapitalnego zawodnika wygrali 1 : 0 i zdobyli główny puchar turnieju. Najlepszym bramkarzem został bramkarz Rakowa najlepszy zawodnik wybrany został z Progresu Kraków a strzelcem Szymon Gemborys zdobywając 7 bramek.Gratulacje i podziękowania dla chłopców za walkę dla rodziców za doping i dowóz swoich pociech na miejsce.

Staśko -  Adamczyk  Błaszczyk  Gemborys  Guzik  Haładus  Kordjaka  Skrzydło  Stylok  Żyła

nieobecni z powodu choroby :  Kasperczyk  Kościelniak  Czech