Unia Kosztowy - GKS Wawel 1 Ruda Śląska         4-2   (1-2)

bramki dla Unii: Jendyczek D 2, Gwiazda, Karwat

skład: Żymełka, Mądry, Gwiazda, Krakowiak, Walter, Patalong A, Jendyczek D(Sikora), Karwat, Dudek, Kolonko,

Stefański (Jendyczek M)

rezerwowi: Kaszyca, Zając, Żmuda, Kubica

Mecz dwóch drużyn sąsiadujących w tabeli rozgrywany był w strugach deszczu i przenikliwego zimna. Od początku zarysowała się lekka przewaga gospodarzy, ale efektu w postaci bramki nie było. Ataki były bardzo chaotyczne i kończyły się przed polem karnym gości. Na jakość gry duży wpływ miała aura (deszcz i grząskie boisko). Mimo przewagi w polu pierwszą bramkę zdobyli w 16 min. goście. Faul w polu karnym Unii i sędzia bez namysłu pokazuje na "wpno", rzut karny i Wawel wygrywa 1-0. Po wznowieniu gry ze środka Kolonko prostopadłą piłką obsłużył Dudka który z lewej strony boiska dokładnie dośrodkował na wbiegającego Dawida Jendyczka, główka i jest 1-1. Niestety w 28 min. meczu kiks obrońców, brak asekuracji i zawodnik gości zdobywa bramkę na 2-1 dla Rudy. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie zmotywowana Unia od razu szuka szans na zdobycie gola. Udaje się to w 50 i 53 min strzelamy szybkie dwie bramki i wygrywamy 3-2. Po tym szybkim prysznicu (zimnym) dla gości gra się uspokoiła. Warunki na boisku z minuty na minutę pogarszały się, gra była bardziej przypadkowa niż przemyślana. W 64 min.strzelamy czwartą bramkę i cały mecz wygrywamy 4-2.

Cała drużyna zasługuje na pochwałę,mimo słabszej gry w pierwszej połowie umiała się podnieść i pokazać,że można ten mecz wygrać.Tak trzymać.