Super mecz choć bardzo daleko.

• autor: Erich, 2012-09-09 23:00

Liga   Okręgowa

Jedność  Jejkowice     2  -  4     Unia   Kosztowy

bramki dla  Jejkowic:Piełka-43`,Pieczka-76`(k)

bramki dla Unii:Rusek-28`,Kohut--31`Wilk.T-47`Demitraszek-58`

Wyjazd do Jejkowic był  zdecydowanie najdalszym wyjazdem w tym sezonie o czym może świadczyć powrót z meczu przed godziną 21.Nasza drużyna osłabiona brakiem pauzującego za kartki Syćki,kontuzjowanego Jaworskiego i  mającego  pogrzeb w rodzinie Bruzia , mimo braków kadrowych spisała się świetnie.Początek spotkania był jeszcze w miarę wyrównany  lecz po kwadransie zaczęła się zarysowywać nasza przewaga.Pierwsza akcja naszej drużyny miała miejsce w w 15 min po zagraniu  Wilka i prostopadłym podaniu Kohuta  minimalnie spóźnił się Wlazło, a dwie minuty później  jego strzał w dobrym stylu obronił bramkarz gospodarzy.Nasi zawodnicy opanowali środek pola i raz po raz albo Wilk albo Wendreński posyłali prostopadłe piłki w kierunku napastników.Gra Jedności  ograniczała się do posyłania długich piłek pod nasze pole karne w kierunku rosłych napastników,  lecz były one kasowane przez naszych obrońców. Niebezpieczne były stałe fragmenty gry gdyż gospodarze byli drużyną dużo wyższą od naszej.W 25 min po stracie Ruska napastnik gości był w dobrej sytuacji lecz Tracz w ostatniej chwili zażegnał niebezpieczeństwo.Po chwili akcja przeniosła się pod bramkę Jedności i mieliśmy rzut rożny a po centrze Tomka strzał Tracza kapitalnie obronił bramkarz,lecz drugie dośrodkowanie Tomka trafiło do Ruska i  prowadziliśmy 0-1.Kolejną kapitalną akcję nasza drużyna przeprowadziła  w 31 min.Akcję zaczął prostopadłym  podaniem Mały następnie szybkie podania wymienili między sobą Kohut i Wlazło  a całą akcję sfinalizował Darek mocnym płaskim  strzałem w długi róg i było 0-2.Gospodarze byli w lekkim szoku a Unici grali swoje i  w 37 min powinno być trzy zero lecz Wlazło przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem po kolejnym bardzo dobrym podaniu Wilka.Po tej akcji nasza drużyna trochę się rozluźniła  i  straciliśmy głupią bramkę do szatni w 43 min po rogu i zamieszaniu w naszym polu karnym.Wszyscy spodziewali się że od początku drugiej polowy Jedność ruszy do ataku  lecz nic z tego już pierwsza akcja naszej drużyny uspokoiła zapędy gospodarzy.Najpierw piłkę wywalczył a środku Mały podał do Kohuta a ten zagrał klepę z Wlaźlikiem który zrewanżował się się podaniem Wilkowi  i  Tomek w sytuacji sam na sam podwyższył nasze prowadzenie 1-3. Jak to zwykle bywa po zdobyciu bramki wkrada się rozluźnienie i dwie min późnie gospodarze mieli sytuację bramkową po naszej stracie lecz strzał napastnika Jedności był niecelny.Od tego momentu nasza przewaga jeszcze wzrosła  w środku pola rządzili Wilk z Wendreńskim i  choć byli dużo mniejszego wzrostu wygrywali wszystkie pojedynki główkowe z wysokimi pomocnikami gospodarzy,Kolejna sytuację bramkową zmarnował  Wlazło w 50 min po podaniu Malego przegrał sam na sam z bramkarzem.W 57 min nasza drużyna zagrała następną super akcję.Znowu rozpoczął ją Mały podaniem do Wlaźlika ten zagrał klepę do Kohuta a Darek prostopadle do Demitraszka i Mateusz po miesięcznych wojażach po Anglii przypomniał się naszym kibicom strzelając czwartą bramkę 1-4.Gra gospodarzy nic się nie zmieniła i dalej polegała na dalekich podaniach pod naszą bramkę  lecz gra naszej obrony była bardzo dobra.W 75 min groźnie wyglądającej kontuzji twarzy doznał grający bardzo dobrze Braksator lecz późniejsze oględziny  w szpitalu nie wykazały na szczęście żadnego złamania ani pęknięcia.Nasza drużyna  grała już spokojnie i kontrolowała mecz, nie zmienił tego nawet  rzut karny podyktowany  i  wykorzystany przez gospodarzy w 76 min 2-4.Po stracie gola to my mieliśmy jeszcze dwie sytuacje bramkowe,lecz najpierw  w 82 min Kohut przegrał pojedynek z bramkarzem po akcji Siłkina i podaniu Małego a w 90 min Wlazło po kolejnym podaniu najlepszego w tym meczu moim zdaniem Wendreńskiego również nie dał rady bramkarzowi Jedności.Nasza drużyna zagrał bardzo dobry mecz i zasłużenie zdobyła trzy punkty.Wszyscy nasi zawodnicy zasługują na słowa pochwały i nikt w tym meczu nie zagrał słabiej dlatego mimo długiej podróży z Jejkowic jechaliśmy bardzo zadowoleni.Zdjęcia później do obejrzenia w foto-galerii.