Liga  Okręgowa

Unia  Kosztowy   3   -   1   KS  Żory

bramki dla  Unii: Syćko-4` Wlazło-21` Siłkin-90`

bramka dla  KS  Żory: Adaszek-3`

Choć pogoda w sobotę była w kratkę to kibice którzy przyszli na stadion Unii nie żałowali bo zobaczyli ciekawy mecz  w którym było dużo emocji choć cześć z nich spowodowana była niestety błędami sędziego.Jeszcze mecz się dobrze nie zaczął  a już po niegroźnym strzale z 22 metrów  w 3 min i błędzie naszego bramkarza przegrywaliśmy 0-1.Jednak odpowiedź naszej drużyny była natychmiastowa bo już  minutę później po centrze Wilka Syćko z powietrza uderzył do siatki i był remis 1-1. Po szybkim wyrównaniu nasi opanowali sytuację na boisku uzyskując przewagę i  coraz częściej  pod bramką drużyny z Żor dochodziło do groźnych sytuacji.W 11 min ładną akcję przeprowadzili Bruź z Wlazlikiem po  której Bojan przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.Następnym razem po strzale Bruzia z wolnego piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gości w 14 min.Gra drużyny KS  Żory ograniczała się do obrony i czasami goście próbowali kontrataków.Ataki Unitów  przyniosły efekt w 21 min kiedy to po prostopadłym podaniu Ruska Wlazło wyszedł sam na sam i było 2-1..Po zdobyciu prowadzenia nasza drużyna zaczęła grać spokojniej a   goście tylko raz w 40 min po rogu stworzyli niebezpieczną sytuację pod naszą bramką Nasi chłopcy zdobyli jeszcze gola po strzale Kohuta lecz sędzia pokazał spalonego a ja nie stałem na linii strzału więc nie będę się wypowiadał czy był gol czy nie.Do przerwy wynik się nie zmienił.Druga połowa od początku wyglądała podobnie Unia atakowała a goście nastawili się na kontry.Wszystkie wydarzenia na boisku przyćmiło to co stało się w 68 min.Goście  wyprowadzali piłkę na 25 metrze przed swoją bramką  a ich akcję przerwał faulem taktycznym Syćko.Sędzia wyciągnął z kieszeni na piersi kartkę i pokazał a za chwilę zauważył że jest to kartka czerwona gdyż żółtą zostawił w szatni  i nie mając odwagi przyznać się do błędu wyrzucił Łukasza z boiska a następnie  podszedł do sędziny liniowej i wziął od niej żółtą kartkę.Trzeba powiedzieć że do tego momentu pan sędzia prowadził zawody dość dobrze lecz po tym zdarzeniu się pogubił.Grając w osłabieniu już trzeci raz w tej rundzie nasza drużyna  nadal grała dobrze , uważnie w obronie i teraz to my nastawiliśmy się na grę z kontry.Jeszcze dwie kontrowersyjne sytuację były w drugiej połowie.Najpierw gola zdobył Rusek a w 88 min goście strzelili do siatki lecz w obu przypadkach sędziowie liniowi pokazali pozycje spalone.Uważna gra naszej drużyny zaowocowała kontrą prawą stroną w 90 min  a podanie Wlazły na trzeciego gola zamienił Siłkin.Tuż przed końcowym gwizdkiem w doliczonym czasie gry,goście mogli zdobyć kontaktowego gola jednak Bednarczyk kapitalną interwencją po strzale z bliska zażegnał niebezpieczeństwo.Ktoś może powiedzieć po co się czepiać skoro wygraliśmy mecz, ale nie może tak być że chłopak który  gra w piłkę około 15 lat i nigdy nie grał brutalnie dostaje pierwszą w życiu czerwoną kartkę przez błąd sędziego i ponosi za to jeszcze konsekwencje. A swoja drogą jak to jest że gramy piątą kolejkę z tego trzy z drużynami z okręgu Rybnickiego i  wszystkie mecze gwiżdżą sędziowie z Zabrza? Na koniec wypada pochwalić naszych chłopaków za walkę do końca i zaangażowanie.Zdjęcia do obejrzenia w foto-galerii.

skład Unii:Bednarczyk,Braksator,Syćko,Rusek,Adamek,Wendreński,Wilk.T,Bruź-60`Tracz,Jaworski,Kohut-80`         Siłkin,Wlazło                                                                                                                                                                                       rezerwowi:Sidło,Semerga,Mastalerz,Kędroń,Śmigiel

skład KS Żory:Bronny,Kurpiński,Siedlok,Wrześniak,Sudoł,Kontny-75`Koza,Samek-46`Pitlok,Adamczyk,Adaszek,     Winiarski,Gajek-46`Pudełło                                                                                                                                                            rezerwowi:Raczek,Czerwiec,Buchalik,Kowalewski