R 2001/2002 wygrana po rzutach karnych

• autor: trener mp, 2012-08-28 16:31

trampkarze 2001

Czarni Sosnowiec 4 - 4 Unia Kosztowy   karne: 1 - 2

Nasz pierwszy mecz według nowych zasad czyli gry 11 zawodników na boisku od piątki do piątki rozegraliśmy z drużyną Czarnych Sosnowiec w której większość zawodników to byli chłopcy starsi o rok a od niektórych nawet 2 lata. Widać to było na początku meczu gdy ustępowaliśmy im siłą fizyczną i szybszym poruszaniem się po boisku. Na szczęście nasz bramkarz Staśko bronił fantastycznie ratując nas przed utratą gola lub gospodarze strzelali niecelnie. Po początkowym haosie gra zaczęła się robić coraz ciekawsza i w 15' po rzucie rożnym niezdecydowanie obrońców wykorzystał Haładus strzelając z bliskiej odległości i dając nam prowadzenie 1 : 0. Niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia bo w 19' szybka akcja prawą stroną dośrodkowanie na lewo i nie kryty zawodnik strzela głową pod porzeczkę 1 : 1. W II połowie gra już mogła się podobać akcje były szybkie składne a co najważniejsze szybko przenosiły się z jednej strony na drugą. W 13' szybka kontra Haładusa zakończona precyzyjnym strzałem w róg bramki i prowadziliśmy 2 : 1. W 17' kapitalne podanie Kasperczyka do Guzika ten z lewej strony złamał linie obrony wbiegając z piłką do środka strzelił mocno i precyzyjnie nie do obrony i było już 3 : 1.Niestety minutę później błąd naszego rezerwowego bramkarza i puszczenie niegroźnego strzału spowodowało że było już tylko 3 : 2, a w dwie minuty później po rzucie rożnym gospodarze wykorzystali naszą niepewność w wybiciu piłki i strzałem pod poprzeczkę doprowadzili do remisu 3 : 3. Ponieważ w czasie przerwy ustaliliśmy że drugą połowę zagramy 40 minut więc w 39' faul na Kasperczyku wykorzystał Dobrowolski i strzałem z rzutu wolnego zdobył gola na 4 : 3.Niestety gospodarze znów rzucili się do odrabiania strat i w doliczonym czasie doprowadzili do wyrównania 4 : 4.Napewno należy wyróżnić broniącego w I połowie Staśko bardzo dobrze zagrali dwaj stoperzy Adamczyk i Żyła wspierani przez rozgrywającego kapitalny mecz Kordjakę. Bardzo dobrze grali środkowi pomocnicy Kasperczyk Dobrowolski wspierani przez naszego nowego zawodnika Skrzydło, w ataku nieżle grali Guzik Haładus, a w obronie poprawnie Rzeżnicki. Ponieważ mecz zakończył się remisem o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Pierwsza kolejka nie przyniosła rozstrzygnięcia Haładus strzelił lekko prosto w bramkarza a strzał gospodarzy kapitalnie obronił Staśko. W 2 kolejce Żyła uderzył mocno ale mało precyzyjnie i bramkarz wybił piłkę a zawodnik Czarnych pokazał jak należy strzelać karne i uderzył piłkę po ziemi przy słupku 0 : 1. W 3 kolejce fatalnie uderzył Kordjaka obok słupka ale Staśko znów był na posterunku i obronił, dalej 0 : 1.Czwarta kolejka to ładny strzał Guzika i chociaż bramkarz wyczuł kierunek to nie dał rady obronić a ponieważ Staśko znów obronił było 1 : 1. Jako ostatni strzelał Adamczyk huknął mocno pod poprzeczkę bez szans dla bramkarza i było 2 : 1 a gdy Staśko obronił kolejny strzał utonął w objęciach kolegów którzy ciesząc się ze zwycięstwa odśpiewali na boisku przeciwnika : Tak się bawią Kosztowy. W środę gramy o 19.00 na Zagłębiu z rocznikiem 2001 na boisku trawiastym. Zbiórka na Stadionie Ludowym przy ulicy Kresowej o 18.15 lub na Kosztowach o 18.00.Natomiast zmagania ligowe zostały przesunięte przez drużynę Stadionu na sobotę godzina 13.00 wyjazd z klubu autokarem 11.30. Obowiązkowo trzeba mieć legitymacje, brak powoduje że zawodnik nie zagra w meczu.

Staśko -  Rzeźnicki  Adamczyk  Żyła  Kordjaka - Skrzydło  Kasperczyk  Dobrowolski  Pioskowik - Guzik  Haładus

Rezerwa zmiany hokejowe : Stylok  Stolarz  Poloczek  Karwat S  Jochemczyk  Rduch  Kyrcz