R 2001 ostatni sparing

• autor: trener mp, 2012-06-28 18:22

Czarni Sosnowiec - Unia Kosztowy    2 : 5  [ 1 : 2 ]

Bramki :   Gemborys - 3   Michniak   Karwat J

Na sztucznej nawierzchni boiska Czarnych Sosnowiec imienia Jana Ciszewskiego drużyna rocznika 2001 rozegrała swój ostatni mecz kontrolny przed wakacjami. Zaczęło się kapitalnie bo już w 1' Gemborys uderzył precyzyjnie piłkę po ziemi obok bramkarza i prowadziliśmy 1 : 0. W 7' Gemborys wrzuca z rzutu rożnego piłkę w pole bramkowe a zamieszanie pod bramką gospodarzy wykorzystuje Michniak i chociaż na dwa razy ale wbija piłkę do bramki i było już 2 : 0. Podrażnieni takim obrotem sprawy gospodarze ruszyli do odrabiania strat ale nasza linia obrony na czele z broniącym pewnie i spokojnie Staśko spisywała się bez zarzutu. Żyła Kordjaka i Adamczyk wygrywali wszystkie pojedynki z przeciwnikami sami często ruszając z piłką do przodu,Gemborys opanował środek pola a nasi napastnicy Błaszczyk Guzik Michniak co chwilę zagrażali bramce przeciwnika by za chwilę walczyć w obronie o odzyskanie straconej piłki.Niestety w 16' dość przypadkowa akcja lewą stroną zakończona strzałem z ostrego kąta i piłka przy słupku w krótki róg wpada do naszej bramki i na przerwę schodziliśmy prowadząc tylko 2 : 1.

II połowa to wyrównana gra przez pierwsze minuty akcje przenoszą się z pod jednej bramki pod drugą brakuje wykończenia z naszej strony w ataku a obrońcy nie dopuszczają do strzałów ze strony przeciwnika. W 13' obrońca Czarnych wybija piłkę do środka Gemborys bez przyjęcia popisuje się atomowym uderzeniem z dystansu w róg bramki, bramkarz jest bez szans 3 : 1. Minutę później znów Gemborys strzela nie do obrony i było już 4 : 1. W 15' sędzia zagwizdał faul na zawodniku Czarnych wybiegający z bramki Staśko zatrzymał się przeciwnik strzelił obok niego do bramki a sędzia zagwizdał po raz drugi ale tym razem pokazując na środek boiska uznając bramkę zdobytą w dość kontrowersyjnej sytuacji. Później gra straciła trochę tempa wdarł się chaos i kopanina na boisku i dopiero w 29' Kuba Karwat z rzutu rożnego tak zakręcił piłką że ta wpadła bezpośrednio do bramki odbita jeszcze od głowy obrońcy i mecz wygraliśmy 5 : 2.

Staśko - Adamczyk  Żyła  Kordjaka - Gemborys - Michniak  Guzik  Błaszczyk  rezerwa : Jochemczyk  Karwat J  Pioskowik  Stolarz  -  zmiany hokejowe

Był to nasz ostatni trening i życząc wszystkim zawodnikom i ich rodzinom udanych wakacji zapraszam na treningi w sierpniu podczas których musimy się bardzo dobrze przygotować do sezonu 2012 / 2013. Szczegóły rozpoczęcia treningów zostaną pod koniec lipca podane na stronie internetowej. Pozdrawiam trener Marek Piszczyk.