Ostatnia kolejka fazy grupowej w DMME 2012

• autor: jacek, 2012-06-03 22:44

Trzema zwycięstwami zakończyła fazę grupową Hiszpania w DMME 2012

Za nami ostania kolejka fazy grupowej MME Deichmann 2012. W sobotę przyszło nam walczyć o jak najwyższą pozycję w tabeli przez ustaleniem par w fazie play-off. Czołówka rozgrywek naszej kategorii wiekowej, tj. Holandia, Portugalia i my - Hiszpania szła "łeb w łeb" i o końcowej lokacie mogły decydować niuanse. Choć miejsca w czubie tabeli wydawały się już ustalone w poprzedniej kolejce, to mieliśmy jeszcze szansę, nawet na pierwsze miejsce! Ale po kolei... Nam do rozegrania zostały dwa mecze z Polską i jeden z Niemcami. Piewszy mecz przeciwko 'Polakom" zaczęliśmy, niestety (mimo solidnej rozgrzewki-pobudki) dość ospale. Niby atakowaliśmy, niby mieliśmy znaczącą przewagę... Ale to Polska wyszła na prowadzenie 0-1! Gol padł po szybkiej kontrze, uwalniając się spod naszego kilkuminutowego oblężenia pola karnego. I chyba dobrze się stało, bo ten "zimny prysznic" podziałał mobilizująco na chłopaków i po trafieniach Kamila Kudery i Pawła Pukocza wygraliśmy ten mecz 2-1. Po meczu można było powiedzieć tylko... UFFF! Mimo tego, że drużynie Polski pozostałe ekipy aplikują solidny bagaż bramek, to nam coś ta Polska nie leży... Ale liczą się trzy punkty i z takim nastawieniem przystąpiliśmy do meczu z sympatyczną drużyną Niemiec. Choć ten mecz powinien mieć tytuł: Kudera - Niemcy 3-0., niesposób pochwalić całej drużyny za styl i wolę walki (choć w dosyć powolnym tempie). Było w tym meczu wszystko co potrzebne do stworzenia dobrego widowiska: parady bramkarza, zagrania z pierwszej piłki, wyjścia na pozycję i szybkie (!) kontry. Na duże wyróżnienie zasługują fantastyczne asysty Pawła, które pozwoliły Kamilowi na ustrzelenie swojego pierwszego w tym turnieju hat-tricka (brawo dla Dziadka Kamila i jego 'cichą' motywację wnuka ;)). Ostatni mecz ponownie z Polską, pokazał jak można świetnie zagrać i wygrać bawiąc się z gry w piłkę nożną. To był naprawdę dobry mecz! Roszady w składzie wyjściowym oraz na pozycjach pokazały, że jak się chce -  to można! Chłopcy zagrali na luzie i zasłużenie wygrali 5-0! Nie pamiętam w jakiej kolejności padały bramki ale strzelcami byli: Tomek Mikołaj bezpośrednio z rzutu rożnego po mocnym strzale, przełamując ręce bramkarza; Kamil Kudera ("dzień konia" Kamila ;)) ; dwie dołożył Grzesiu Zając, w tym jedną... udem; oraz Igora Konowalskiego po pewnym strzale z rzutu karnego, podyktowanym za zagranie ręką w polu karnym przez.. "naszego" Piotrka Wierciocha. Sobotnie rozgrywki zakończyliśmy po raz pierwszy z kompletem zwycięstw. Ostatecznie jednak zajęliśmy trzecie miejsce w tabeli za Portugalią (1 pkt. straty) i Holandią (2 pkt. straty). Więcej na www.kochamsport.pl . I to właśnie z Portugalią w niedzielę 10 czerwca o godz. 10. stoczymy walkę o Finał Mini Mistrzostw Europy. Chłopaki! Mobilizacja! Rano, przed meczem (za zgodą rodziców) mała kawka na pobudzenie ;) i nie zapominając o dobrej zabawie... Do boju! ESPANA - OLE!

autor: ~Tata Kamila 2012-06-04 15:23:59

avatar W ostatnim meczu ( 5:0 ) Kamil bramki nie strzelił wydaje mi się że strzelił Paweł, Kamil miał tylko asysty.

autor: ~jacek 2012-06-04 18:25:43

avatar Dzięki za info. Strzelca przepraszam za pominięcie. :)

autor: ~piotruś 2012-06-05 07:42:31

avatar A MI PODOBAJA SIE TE ROZGRYWKI,ALE SZKODA ZE NIE GRAM ZE SWOJA GRUPĄ.ALE ZABAWA FAJNA.