O Akademii

Akademia Piłkarska to miejsce, gdzie Państwa  dziecko może uczyć się grać w piłkę nożną poprzez dobrą zabawę. Przyszli piłkarze mogą u nas liczyć na stale podnoszącą swoje kwalifikacje kadrę trenerską, profesjonalny sprzęt do treningu i indywidualne podejście do każdego dziecka. Zajęcia w okresie wiosenno-letnim odbywają się na obiektach Unii Kosztowy – pełnowymiarowe boisko z trawą naturalną, małe boisko z trawą naturalną oraz oświetlone boisko treningowe  z nawierzchnią syntetyczną. Późną jesienią i zimą trenujemy  w hali sportowej przy szkole podstawowej w Mysłowicach Kosztowach, Krasowach lub Brzęczkowicach.

W naszej Akademii  staramy się tworzyć  rodzinną atmosferę, gdzie dziecko może w pierwszej kolejności dobrze się bawić, a poprzez zabawę poznawać zasady gry, podnosić swoje umiejętności i uczyć się współpracy w grupie z rówieśnikami. Rodzice mogą oglądać jak jego pociecha bawiąc się, wyrasta na dobrego piłkarza.

Akademia prowadzona jest przez stowarzyszenie LKS Unia Kosztowy – klub z ponad 85 letnią tradycją, który swoją działalność opiera na społecznej pracy swoich członków oraz wsparciu lokalnych firm. Bardzo liczymy także na rodziców: mamy nadzieję, że także dzięki Państwa  zaangażowaniu, nasza Akademia będzie się rozwijać.

Bieżące informacje o aktualnych wydarzeniach znajdują się na naszej witrynie internetowej: www.uniakosztowy.pl

Naszym marzeniem jest, aby nasi wychowankowie występowali w młodzieżowej reprezentacji Śląska, a może w przyszłości i kadrze Polski. Ale na rozwój młodych zawodników patrzymy szerzej,  tak jak szerokie są zalety sportu. Sport jest przecież narzędziem wychowania. Pobudza ambicje, uczy określonych reguł rywalizacji, przez co zmusza do szacunku dla przeciwnika i realnej oceny własnych możliwości. Wpływa korzystnie na rozwój fizyczny i psychiczny,  uczy opanowania, obowiązkowości i pracy w zespole, a także odpowiedzialności za siebie i innych. Wyrabia refleks i odwagę,  pobudza uczucia patriotyczne.

Podsumowując, Akademia zrealizuje swoje cele nie tylko wtedy kiedy nasi wychowankowie wybiegną kiedyś w koszulach z orłem na piersi, ale także gdy wyrosną na ambitnych, konsekwentnych i wartościowych ludzi.

Zarząd LKS Unia Kosztowy, organizator Akademii Piłkarskiej

Jak zapisać dziecko?

1. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej w menu w zakładce "formularz zgłoszeniowy").

2. Wypełniony formularz prosimy dostarczyć na   trening danej grupy.

Kiedy treningi ?

Rozpiska zajęć przedstawiona jest w zakładce "Plan treningów".

Jakie składki?

Wysokość składek członkowskich określa Zarząd klubu. Dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji finansowej przewidziano możliwość obniżenia wysokości składek. W takiej sytuacji rodzice proszeni są o udokumentowanie swojej sytuacji i kontakt z trenerem koordynatorem.

Kto prowadzi treningi?

rocznik 2001 - Jacek Konowalski tel.513-020-307